PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Emperii: Tak długa analiza wniosku Eurocashu przez UOKiK jest wymowna

Autor: portalspozywczy.pl 24 listopada 2010 15:21

Prezes Emperii: Tak długa analiza wniosku Eurocashu przez UOKiK jest wymowna

- Zaproponowany przez Eurocash sposób przejęcia Emperii może być krzywdzący dla wielu mniejszościowych akcjonariuszy spółki. To, że UOKiK tyle czasu analizuję tę transakcję z pewnością jest wymowne - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Artur Kawa, prezes Emperii.

- Akcje Emperii, choć w dalszym ciągu są znacząco niedoszacowane, pozostają na stałym poziomie. Ich cena od kilku tygodni oscyluje w przedziale 95-100 zł za akcję. Obecny parytet wynika głównie ze wzrostów akcji Eurocashu, który w naszej opinii nie ma uzasadnienia w wynikach bieżących spółki. Sądzimy, że po stronie kupujących stoją zagraniczni inwestorzy, przekonani przez zarząd Eurocashu o tym, że prawdopodobieństwo przejęcia Emperii jest wysokie. Należy jednak zwrócić uwagę, że popyt ten znajduje szybko odpowiedź w postaci zwiększonej podaży. Naszym zdaniem, ta duża podaż akcji Eurocashu - prawdopodobnie ze strony krajowych instytucji finansowych - świadczy o tym, że polscy inwestorzy, którzy posiadają także akcje Emperii i nie wierzą w potencjalną fuzję - pozbywają się akcji Eurocashu, korzystając z wywindowanego kursu. Potwierdza to także skala pojedynczych transakcji, realizowanych w ramach zleceń kojarzonych ze sobą przez brokerów - uważa prezes Emperii. 

- Jesteśmy spokojni o decyzje naszych akcjonariuszy. Konsekwentnie realizujemy obraną i zaakceptowaną przez nich, strategię rozwoju Grupy. Przygotowujemy się do upublicznienia Tradisu w I kwartale przyszłego roku. Pokazaliśmy bardzo dobre wyniki finansowe i jesteśmy spokojni o realizację publikowanych prognoz na kolejne lata. To wszystko sprawia, że akcjonariusze Emperii utwierdzają się w swoich decyzjach o pozostawieniu akcji naszej spółki w swoich portfelach. Z pewnością ma na to także wpływ bardzo wysoki kurs akcji Eurocashu. Przyjęcie propozycji zamiany akcji Emperii na warunkach Eurocashu oznaczałoby pozbycie się walorów spółki o istotnym potencjale wzrostu, w zamian za akcje notowane ze wskaźnikami znacznie gorszymi niż średnie rynkowe - dodaje Artur Kawa.


- Propozycja wrogiego przejęcia Emperii przez Eurocash budzi wiele wątpliwości. Przede wszystkim chodzi tutaj o zaproponowany przez Eurocash sposób jej realizacji, który może być krzywdzący dla wielu mniejszościowych akcjonariuszy Emperii. To, że UOKiK tyle czasu analizuję tę transakcję z pewnością jest wymowne - podsumowuje prezes Kawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane