PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Emperii: Wdrożenie własnej logistyki skończymy przed świętami

www.portalspozywczy.pl 12 listopada 2013 14:13

Emperia chce zakończyć jeszcze przed świętami proces uruchamiania własnej logistyki świeżych produktów w sieciach supermarketów Stokrotka. - Podjęliśmy się bardzo ambitnego wyzwania, ale idzie nam bardzo dobrze, jesteśmy mocno zaawansowani w jego realizacji - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Dariusz Kalinowski, prezes Emperii.

- Uruchamianie logistyki świeżych produktów powinniśmy zakończyć w perspektywie najbliższych trzech tygodni, aby w święta wejść z w pełni działającą logistyką. Nie chcielibyśmy w grudniu robić operacji logistycznych związanych z przypisaniem dostawców, tylko zająć się handlowaniem - mówi Dariusz Kalinowski.

Jak tłumaczy, własna logistyka powinna pomóc Stokrotkom zwiększyć konkurencyjność, poprawić efektywność oraz jakość.
- Musimy eliminować wszystkie miejsca, gdzie tracimy pieniądze. Każdy pośrednik, jeśli nie wnosi wartości dodanej, jest utratą potencjału marżowego, który mogliśmy zainwestować w naszego klienta. Własny system logistyczny powinien więc poprawić nasze marże - tłumaczy prezes Emperii.

Przeczytaj także:

Po drugie, własny system logistyczny poprawi efektywność kosztową i działanie organizacji sklepów. - Teraz sklep nie musi przyjmować towaru od kilkudziesięciu dostawców - przyjeżdża jeden samochód z magazynu centralnego, z uproszczonymi procedurami. To poprawia nam efektywność osobową na sklepie. Te wygospodarowane etaty możemy zainwestować w jakość serwisu - mówi Dariusz Kalinowski.

Po trzecie, celem jest poprawa jakości produktów. - Konsolidując zakupy w jednym miejscu, możemy sobie pozwolić na bardzo mocną kontrolę jakości. Dla nas jest to ważny element naszej strategii - budowanie zaufania konsumenta do tego, co oferujemy - tłumaczy prezes.

Przyznaje, że koszty uruchomienia logistyki będą wysokie. - Jak spojrzymy na raporty analityków giełdowych, większość z nich prognozuje, że Emperia w trzecim kwartale musi osiągnąć stratę. Tak szacują koszty uruchomienia systemu logistycznego - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane