PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Eurocash: W ciągu 5-10 lat będziemy gotowi na wprowadzenie sprzedaży online

Autor: www.dlahandlu.pl 30 maja 2012 13:05

Prezes Eurocash: W ciągu 5-10 lat będziemy gotowi na wprowadzenie sprzedaży online

Luis Amaral, prezes Eurocash, zapowiedział, że ciągu 5-10 lat jego spółka będzie gotowa na wprowadzenie systemu sprzedaży żywności przez internet. - Dziś mało firm potrafi to robić z zyskiem, dlatego chcemy się dobrze przygotować przed wejściem w ten kanał dystrybucji - wyjaśnia Luis Amaral.

- Na terenie całego kraju mamy w tej chwili 10 tys. sklepów franczyzowych pod różnymi szyldami. Wkrótce placówki zostaną połączone jednym systemem informatycznym, co będzie dobrą bazą do stworzenia platformy internetowej. Nasze sklepy są praktycznie wszędzie, co daje nam przewagę nad konkurnecją - będziemy mogli dostarczać towar łatwo i szybko, bez potrzeby określania czasu oczekiwania na dostawę - wyjaśnia Luis Amaral.

Jednocześnie zaznaczył, że sprzedaż żywności to dla większości operatorów trudny i mało opłacalny biznes, bo np. zgrzewka wody jest tania, ale wielkogabarytowa. Do tego dochodzi kwetia zaufania konsumentów do dostawcy żywności, które buduje się latami. Jest też kwetia umawiania się na dostawy. - Ludzie oczekują od zakupów online wolności, a co to za wolność jak trzeba być w domu, o konkretnej godzinie, bo przyjeżdża dostawa zakupów. My chcemy wybrnąć z tej pułapki oferując dostawę w tym momencie, w którym klient dotrze do domu, bo nasze sklepy są tuż obok jego miejsca zamieszkania - podsumowuje Amaral.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • LU 2012-05-30 14:38:41

  Jak tak dalej będzie wam spadać sprzedaż to nie doczekacie aby to zobaczyć ...;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,19

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane