Prezes Eurocashu: Decyzja UOKiK-u to dobra wiadomość dla tradycyjnego handlu

Autor: www.dlahandlu.pl 27 października 2011 11:18

Prezes Eurocashu: Decyzja UOKiK-u to dobra wiadomość dla tradycyjnego handlu

- Zgoda UOKiK na połączenie firm to ważna i dobra informacja, przede wszystkim dla tradycyjnego handlu detalicznego w Polsce. Dzięki zwiększeniu skali działania nasi klienci - niezależne sklepy detaliczne - zyskają silnego partnera w walce z szybko rosnącą konkurencją: sieciami hipermarketów i dyskontów - mówi Luis Amaral, prezes Eurocash.

- Pomimo konieczności wyzbycia się praw do 12 lokalizacji, ekonomiczne parametry transakcji nie ulegają istotnej zmianie, zwłaszcza, że w dużej mierze chodzi o miejsca, w których struktury logistyczne obu firm się pokrywają - mówi prezes Amaral. - Pracowników placówek wskazanych przez UOKiK mogę zapewnić, że w miarę możliwości postaramy się dla nich znaleźć miejsca pracy w innych placówkach handlowych Grupy Eurocash, obecnie już istniejących lub planowanych do otwarcia w ramach rozwoju organicznego - dodaje.

Celem Eurocash jest jak najsprawniejsze sfinalizowanie przejęcia. - Wezwiemy Emperia Holding do realizacji podpisanej na przełomie roku umowy inwestycyjnej. Umowa jest niezmiennie wiążąca, a my jesteśmy gotowi do jej realizacji, na uzgodnionych w umowie warunkach - mówi Luis Amaral.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • GOSC 2011-11-02 08:59:50

  Decyzja UOKiK to wielka pomyłka - Amaral ze swoja świtą koncentruja się jedynie na przejęciu kontroli nad handlem spożywczym w Polsce.Połączenie z Biedronką to kwestia czasu - portugalcy się dogadają.

  Miejmy nadzieję ze Tradis będzie kontynuował swój rozwój samodzielnie -

  życzą mu tego wszyscy prawdziwie polscy handlowcy

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  2,62

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane