PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Eurocashu podsumował 2010 rok w liście do akcjonariuszy

Autor: dlahandlu.pl 10 kwietnia 2011 20:03

Luis Amaral, prezes zarządu spółki dystrybucyjnej Eurocash podsumował w liście do akcjonariuszy i pracowników dokonania Grupy w 2010 r. i nakreślił perspektywy na rok 2011.

- Rok 2010, podobnie jak poprzednie lata, był pełen nowych wyzwań i ekscytujących wydarzeń: wynegocjowaliśmy trzy ważne przejęcia, które pozwolą nam umocnić się na pozycji lidera na rynku hurtowym FMCG, a co ważniejsze dadzą nam narzędzia, dzięki którym będziemy mogli poprawić konkurencyjność niezależnych sklepów detalicznych w Polsce w ich codziennej walce z dyskontami i hipermarketami. - pisze Luis Amaral.

I wyjaśnia dalej, że przejęcie Premium Distributors pozwoliło Grupie stać się liderem na rynku dystrybucji alkoholu, bardzo ważnej kategorii dla każdego niezależnego sklepu w Polsce. Dzięki przejęciu spółki PolCater Eurocash stał się liderem w segmencie HoReCa oraz wszedł w biznes, który w przyszłości umożliwi firmie rozszerzenie asortymentu oferowanego przez klientów Grupy."

Pod koniec roku zawarliśmy umowę z Emperia Holding na przejęcie Grupy Dystrybucyjnej Tradis, dzięki czemu będziemy mogli stać się drugim największym po sieci Biedronka, dystrybutorem żywności w Polsce. Dzięki tej transakcji Grupa Eurocash stanie się także liderem w dystrybucji markowych produktów wiodących producentów żywności w Polsce" - wyjaśnia prezes Eurocash.

I dodaje, że dzięki tej transakcji z łączną sprzedażą Grupy na poziomie ok. 14 mld zł będziemy na pierwszej linii obrony niezależnych sklepów detalicznych przed konkurencją ze strony tak zwanego nowoczesnego handlu, dając konsumentom prawdziwą alternatywę dla ograniczonego asortymentu oferowanego przez dyskonty lub niedogodności robienia zakupów w sklepach o powierzchni kilku czy kilkunastu tysięcy mkw."

Zdaniem Amarala niezależni detaliści jako nasi klienci lub franczyzobiorcy będą mogli stać się prawdziwym nowoczesnym handlem przyszłości, który łączyłby lokalną przedsiębiorczość Polaków z doskonałą obsługą, konkurencyjnymi cenami i dogodnymi warunkami do robienia zakupów. Uważam, że w 2010 roku postawiliśmy pierwszy krok na drodze do zmiany handlu detalicznego w Polsce."


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane