PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes First Data: Największe sieci nieprzyjmujące kart mają w sumie 40 mld zł rocznego obrotu

Autor: wyborcza.biz 13 marca 2012 14:16

Z danych NBP wynika, że w zeszłym roku przybyło w sklepach tylko ok. 20 tys. nowych terminali, to wzrost o mniej niż 10 proc. Zdaniem Janusza Diemko, prezesa First Data Polska i właściciela marki Polcard, wysokie opłaty za akceptację kart mają na to wpływ. Terminale są instalowane w wielu nowych punktach, ale wielu przedsiębiorców jednocześnie z nich rezygnuje. Połowa punktów handlowych, które rozwiązują umowy, robi to z powodu niskiej opłacalności akceptacji kart - wyjaśnia Janusz Diemko w rozmowie z wyborcza.biz.

Zdaniem Janusza Diemko, proponowana przez NBP obniżka interchange z 1,6 do 1,1 proc. nie dla wszystkich byłaby wielką zmianą jakościową.  Ale jeśli udałoby się przekonać do tego wielkie sieci handlowe, które dziś nie przyjmują kart, m.in.: Selgros, Biedronka, Makro, to banki w mniejszym stopniu odczułyby spadek opłat. Wzrost obrotów kartowych zrekompensowałby im niższe marże. Cztery największe sieci nieprzyjmujące dziś kart mają w sumie powyżej 40 mld zł rocznego obrotu.

Prezes First Data uważa, że obniżka interchange będzie miała też pośredni wpływ na to, że handlowcy zaczną bardziej lubić karty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Klaudyna Pasibrzuszek 2012-04-11 14:29:50

  pazerny zawsze traci , zawsze uważałam ,ze mały zysk a duzy obrót daje wiekszy zysk !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane