Prezes FoodCare: Spór z Tigerem nie ma wpływu na nasz wizerunek

www.portalspozywczy.pl 3 lutego 2015 12:52

Toczące się spory sądowe nie mają żadnego wpływu na nasz biznes i wizerunek - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Wiesław Włodarski, prezes FoodCare.

- Po pierwsze, spór trwa już tak długo i toczony jest przed tak wieloma sądami, że mało kto na bieżąco śledzi doniesienia o kolejnych postanowieniach. - I słusznie, ponieważ większość z nich jest nieprawomocna, a do finalnego zamknięcia spraw droga jest jeszcze daleka. Po drugie, Black nie ma żadnego związku z Tigerem, oprócz tego, że już dawno zostawił tę markę w tyle - komentuje Wiesław Włodarski.

Jego zdaniem, ani partnerzy biznesowi FoodCare, ani konsumenci nie łączą spraw o Tigera z aktualnie prowadzonym przez spółkę biznesem i naszymi markami. - W przeciwieństwie do konkurencji, skupiamy się na rynkowej batalii, a nie tej prowadzonej przed wymiarem sprawiedliwości. Znakomite wyniki Black są jednym z wielu dowodów, że takie podejście daje doskonałe efekty. Dlatego w tym kierunku będziemy zmierzać w kolejnych latach - dodaje prezes FoodCare.

Przypomnijmy, z początkiem roku FoodCare poinformował, że złożył pozew przeciw MWS sp. z o.o. sp. kom., firmie z grupy Maspex Wadowice. Spółka zarzuca MWS naruszenie majątkowych praw autorskich oraz popełnianie czynów nieuczciwej konkurencji, a także domaga się m.in. wycofania z obrotu znacznej części produktów marki Tiger oznaczonych jednocześnie sloganem "Power is Back!". Maspex odpiera zarzuty twierdząc, że z końcem roku złożono pozew przeciwko FoodCare o zapłatę prawie 48 mln zł - za szkodę majątkową wynikającą z czynów nieuczciwej konkurencji firmy FoodCare (wykorzystanie marki Tiger w celu wprowadzenia na rynek i wypromowania swojego nowego produktu, kosztem pozycji rynkowej napojów oznaczonych marką Tiger).

W sądzie jest jeszcze pozew odszkodowawczy Dariusza Tiger Michalczewskiego na kwotę około 22 mln zł przeciwko FoodCare.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ejty 2015-02-10 15:20:39

  marzyciel :-)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane