Prezes Fresh 24.pl: e-handel w Polsce ma duże perspektywy rozwoju

Autor: dlahandlu.pl/pr 8 lutego 2011 11:31

- Branża internetowego handlu artykułami spożywczymi czyli e-grocery znakomicie rozwija się w Zachodniej Europie, a Polska coraz skuteczniej niweluje różnice w rozwoju technologicznym. Polacy będą jeszcze powszechniej korzystać z internetu, a jednocześnie coraz lepiej zarabiać i coraz bardziej cenić sobie wygodę i oszczędność czasu. Wniosek jest prosty, internetowy market to idealne połączenie stałej, niezmiennej potrzeby zakupów z wygodnym, nowoczesnym rozwiązaniem zamawiania ich online z dostawą pod drzwi - mówi Tomasz Trojanowski, prezes Fresh24.pl.

Jak informowaliśmy wcześniej, 9 lutego supermarket Fresh24.pl zadebiutuje na rynku NewConnect. Autoryzowanym doradcą jest Kancelaria Adwokacka EBC Solicitors Arkadiusz Stryja. Fundusze pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć m.in. na zwiększenie kapitału obrotowego oraz zaplanowany rozwój operacyjny - co jest związane ze spodziewanym szybkim rozwojem tego rynku i znaczącym wzrostem skali działania sklepu.

Na rynku NewConnect notowanych będzie 1.183.409 akcji zwykłych na okaziciela serii B, które zaoferowane zostały w emisji prywatnej. Spółka pozyskała w ten sposób od inwestorów ok. 2.300.000 zł i zamierza te fundusze spożytkować na przygotowanie się do prognozowanego gwałtownego wzrostu rynku handlu artykułami spożywczymi przez internet, który będzie wymagał dalszego rozwijania aplikacji IT oraz uzyskiwania pełnej synergii operacyjnej z dostawcami.

Fresh24.pl jest obecny na warszawskim rynku od połowy lipca 2009 roku. Dziś oferta sklepu to ponad 12 tysięcy produktów odpowiadających codziennym i ciągłym potrzebom klientów - zaczynając od artykułów żywnościowych, przez chemię gospodarczą i kosmetyki, a na asortymencie dla zwierząt kończąc. Sklep zatrudnia około 30 pracowników i współpracuje z ponad 85 dostawcami. O tym, że internetowy supermarket był pomysłem trafionym świadczą liczby - w ciągu roku działalności we Fresh24.pl zarejestrowało się ponad 6,6 tys. klientów, a ich liczba rośnie średniomiesięcznie o kolejne 20 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,19

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane