Prezes Frisco.pl: Obłożenie podatkiem e-sklepów może zachwiać rynkiem e-commerce w Polsce

www.portalspozywczy.pl 12 stycznia 2016 11:18

Prezes Frisco.pl: Obłożenie podatkiem e-sklepów może zachwiać rynkiem e-commerce w Polsce Na zdj. Katarzyna Kazior, prezes Frisco.pl, fot. Frisco

- Obłożenie podatkiem obrotowym e-sklepów w Polsce może zachwiać rynkiem e-commerce w naszym kraju, łącznie z upadkiem wielu polskich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż przez internet – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Katarzyna Kazior, prezes zarządu Frisco.pl.

Katarzyna Kazior podkreśla, że internet nie zna granic i może się okazać, że podatek ten otworzy przestrzeń polskiego internetu dla podmiotów zagranicznych lub podmiotów prowadzących sprzedaż zza granicy.

Dodaje, że w e-commerce bardzo często kluczowe znaczenie dla dokonania zakupu ma cena, gdyż klient łatwo i szybko może porównać cenę w wielu sklepach internetowych, także zagranicznych.

- To powoduje, że e-sklepy działają często na minimalnych marżach. Jeśli polskie sklepy zostaną obłożone podatkiem od obrotu, można spodziewać się, że ten podatek obniży konkurencyjność polskich e-sklepów w stosunku do zagranicznych podmiotów – tłumaczy Katarzyna Kazior, prezes zarządu Frisco.pl.

Jej zdaniem na naszym rynku z sukcesem działa już wiele sklepów z zagranicy, a potencjalne przeniesienie działalności za granicę przez silniejsze sklepy i możliwość utrzymania przez nie niższych cen tym bardziej osłabi, a czasem wręcz wyeliminuje z rynku małe i średnie polskie przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż przez internet.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • E-commerce K 2016-01-18 23:24:57

  Zagraniczne sklepy już sprzedają w Polsce. Towar biorą z hurtowni i od dystrybutorów w Niemczech i UK. Klient płaci za wysyłkę 35zł lub nic, ceny są powalająco niskie, a my mamy teraz jeszcze płacić podatek od e-commercu? Przecież to gwóźdź do trumny dopiero co raczkującego biznesu on-line. Sam marketing w sieci to 20% obrotu, gdzie marże wynoszą 30% maks. Szkoda, że tak wylewa się dziecko z kąpieli...

 • Polak 2016-01-15 22:12:18

  Niewiele się mówi o tym, ile polskich przedsiębiorców podjęło już decyzję przeniesienia działalności poza granice Polski i to właśnie wobec dyskusji i projektów ostatnich ustaw rzekomo mających zadziałać pozytywnie na polski biznes, a szkoda. Ile można mieć podatków? Kto zapłaci te podatki? Dlaczego martwią się tym podatkiem głównie Polacy - mieszkający na stałe w Polsce? Czy do budżetu na pewno wpłynie tyle kasy, ile potrzeba, aby załatać dziury? Nie wiem, czy Polski biznes sobie z tym poradzi.

 • Poznaniak 2016-01-14 13:57:25

  hehehe Frisco firma powiązana kapitałowo z grupą Eurocash i Biedronką będzie mówić o tym, że ten podatek zniszczy małe i średnie firmy pochodzące z Polski - dosyć już hipokryzji! Oj dostanie się po tyłkach tym wszystkim dużym:)

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,10

 • Śr

  5,83

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane