Prezes GH PL Plus o Polomarkecie: Mamy wiele wspólnych obszarów do wykorzystania

Autor: dlahandlu.pl 16 marca 2017 15:40

Pod koniec ubiegłego roku Polomarket wypowiedział umowę o współpracy GH PL Plus. – Formalnie nic się nie zmieniło. Polomarket pozostaje naszym pełnoprawnym udziałowcem, a umowa obowiązuje do 31 grudnia 2017 roku. Prowadzimy rozmowy, jak ulepszyć współpracę w obrębie Grupy – mówi Waldemar Mirocha, prezes GH PL Plus.

- Polomarket nie do końca widzi takie pola synergii, jakie my widzimy. Różnimy się np. podejściem do marki własnej i szerokości asortymentu. Nie oznacza to natomiast, iż nie mamy wielu wspólnych obszarów do wykorzystania – tłumaczy Waldemar Mirocha. 

Zadaniem uczestników przedsięwzięcia jest znalezienie takich obszarów funkcjonowania Grupy, które mogą tworzyć synergie. – Jest pole do kompromisu. GH PL Plus to wiele aspektów handlu: wspólne zakupy okazjonalne, negocjacje z dostawcami, marka własna, a nawet wspólny import. Są to niewątpliwe korzyści, dla których warto być w Grupie. Spółka ma przyjęty jasny plan działania na rok 2017 i realizuje wytyczone przez udziałowców cele, co nie oznacza, że nie jesteśmy otwarci na konstruktywne propozycje w zakresie korekty działań – dodaje prezes GH PL Plus.

Spółka GH PL Plus to wspólne przedsięwzięcie Bać Pol, Piotr i Paweł oraz Topaz. Polomarket przyłączył się do Grupy Handlowej PL Plus w październiku 2014 roku. Dzięki temu aliansowi siła zakupowa Grupy osiągnęła poziom ok. 7 mld zł. Cel długoterminowy Grupy to zintegrowanie wokół projektu polskich podmiotów tak aby łączny potencjał zakupowy zwiększyć do kwoty przekraczającej 10 mld. zł, co stworzy alternatywę wobec obecnych liderów rynku. GH PL Plus rozwija również portfolio artykułów marki własnej „Lubię”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane