PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GK Specjał: 2012 r. będzie rokiem upadku wielu hurtowni spożywczych

Autor: dlahandlu.pl 24 stycznia 2012 12:17

Zdaniem Krzysztofa Tokarza, prezesa zarządu Grupy Kapitałowej Specjał z Rzeszowa w 2012 roku zobaczymy na rynku wiele upadłości podmiotów hurtowych, które są w słabej kondycji. - Z audytów, które prowadzimy w firmach, z którymi rozmawiamy o przejęciach wynika, że jest wiele spółek, których sytuacja jest zła, ale na zewnątrz jeszcze tego nie widać. Wydaje się, że 2012 rok spowoduje, że część z tych firm upadnie - mówi prezes GK Specjał.

Jego zdaniem skorzystają na tym większe firmy, które powiększą swoje udziały w rynku. Prezes Tokarz wskazuje na zagrożenie dla mniejszych producentów, którzy współpracują z hurtowniami o złej kondycji finansowej. Jego zdaniem może się okazać, że niewypłacalność hurtowni może spowodować problemy z płynnością finansową u producentów artykułów spożywczych. Dlatego rok 2012 będzie jego zdaniem bardzo dynamiczny.

GK Specjał chce aktywnie działać na rynku hurtowym i przejmować atrakcyjne podmioty oraz powiększać sieć odbiorców w handlu detalicznym, powiększając sieć sklepów franczyzowych i własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane