PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GK Specjał na FRSiH: Marże w hurcie nadal będą spadać

www.portalspozywczy.pl 17 października 2014 11:02

- Niestety, marże w hurcie spadają. One są dziś już na poziomie 9 proc. i dlatego bardzo ważnym aspektem w uzyskaniu rentowności w tej branży jest obniżanie kosztów, przede wszystkim kosztów logistyki - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl podczas VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Zdaniem Tokarza, marże w hurcie wciąż będą spadały. Wynikać to będzie z konieczności dalszego dorównywania cen dla detalistów, dla sieci franczyzowych do cen obecnych w hipermarketach czy w dużych supermarketach. - To jest permanentny proces. Z jednej strony negocjujemy czy renegocjujemy ceny z producentami, ale z drugiej strony dużo więcej wydajemy w kierunku inwestycji, w kierunku poprawienia cen na półkach sklepowych - oświadczył prezes GK Specjał.

W opinii Tokarza, pola do dalszego spadku marży w hurcie nie zostało już wiele, o ile chce się utrzymać biznes rentownym. - Obsługujemy 20 tys. sklepów. Przy obsłudze tylu placówek, koszty samej logistyki mogą być minimalnie na poziomie 5 proc. Niżej już się nie da zejść. A przecież oprócz tych kosztów są jeszcze koszty finansowe, koszty zarządu i inne. Czyli tak naprawdę te koszty będą sięgały co najmniej 7 proc. Jeżeli chce się wygenerować jakąś rentowność, to trzeba liczyć, że marża w hurcie powinna być na poziomie przynajmniej 8 proc. w takim biznesie, jaki my robimy - zauważył Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane