Prezes Green Caffe Nero o problemach na rynku pracy

www.portalspozywczy.pl 25 stycznia 2017 11:23

- Rynek pracy się zmienia. Jest mniej ludzi w młodym wieku i dużo ofert. W tym roku po raz pierwszy zaczyna być ciężko z pozyskaniem pracowników - mówi w wywiadzie dla portalspozywczy.pl, Adam Ringer, prezes zarządu Green Caffe Nero.

-  Jesteśmy popularną siecią i chętnie rekrutujemy wśród naszych klientów. Nie mamy problemu ze zgłoszeniami, ale jest duży odsiew pracowników po 3 miesiącach. Pierwsze trzy miesiące są krytyczne. Spora cześć rezygnuje. Nie dają rady, często mają inne wyobrażenia. A to jest ciężka praca - tłumaczy Adam Ringer.

Rynek pracy się kurczy. - Rzeczywiście, w tym roku po raz pierwszy zaczyna być ciężko. Rynek pracy się zmienia. Jest  mniej ludzi w młodym wieku i dużo ofert. Problemem jest też to, że w Polsce barista to nie jest zawód na całe życie. Inaczej jest np. we Włoszech, gdzie baristą jest się z pokolenia na pokolenie. U nas ciągle jest to tylko przygoda w życiu. Młodzi ludzie chcą dorobić w trakcie studiów. Potem kończą studia i chcą idą dalej. Jest dużo zapytań o to, by zostać w firmie i robić karierę, ale takich miejsc pracy jest u nas ograniczona ilość - komentuje prezes Green Caffe Nero.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane