Prezes Grupy Integer.pl: Na rynku nie będzie miejsca dla centrów handlowych i hipermarketów

www.portalspozywczy.pl 24 marca 2015 18:29

Prezes Grupy Integer.pl: Na rynku nie będzie miejsca dla centrów handlowych i hipermarketów

- To, że nie będzie miejsca dla większości dużych powierzchni handlowych takich jak centra handlowe czy hipermarkety jest oczywiste. Z klasycznego handlu zostaną tylko show roomy i małe sklepiki osiedlowe, plus dodatkowy format, którego jeszcze nie ma na rynku, a który będzie odpowiedzią na potrzeby konsumentów za 10 lat - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.

Prawo w Polsce jest problemem dla rozwijających wirtualny biznesu?
W odniesieniu do branży e-commerce regulacje prawne na szczęście są opracowywane w Brukseli. Unia Europejska jest świadoma tego, jak ważny jest to obszar i jaki ma wpływ na gospodarki Anglii, Niemiec i Francji, gdzie udział rynku e-commerce w handlu wynosi około 10 proc. Te trzy kraje nadają ton powstającym przepisom prawnym. Polscy politycy nie zdają sobie w pełni sprawy z zachodzących zmian, bo ich pomysły zazwyczaj dotyczą wprowadzania ograniczeń dla e-commerce w tych branżach, w których działają przedsiębiorstwa kontrolowane przez państwo.

Co wydarzy się na rynku w ciągu najbliższych kilku lat?
E-commerce zmieni znacząco wygląd świata. Obecnie mamy mniej niż 4 procent handlu skoncentrowanego w internecie, ale w ciągu 10 lat ten udział wzrośnie do 50 procent. Zawsze jestem bardzo ciekawy odpowiedzi polityków na pytanie, czy wiedzą, co taka zmiana oznacza dla gospodarki. Większość takich pytań kierowanych do nich pozostaje bez odpowiedzi. To, że nie będzie miejsca dla większości dużych powierzchni handlowych takich jak centra handlowe czy hipermarkety jest oczywiste. Z klasycznego handlu zostaną tylko show roomy i małe sklepiki osiedlowe, plus dodatkowy format, którego jeszcze nie ma na rynku, a który będzie odpowiedzią na potrzeby konsumentów za 10 lat. To jest coś na co firmy muszą się przygotować.

 • nemen 2015-05-05 11:54:06

  jestem przekonany ze centra straca na wartosci ale nie wiem czy dozyjemy tego etapu, głównie z powodu nasilajacej sie tendencji i ruchu spolecznego, gdzie zakupy stały sie niesamowicie istotna czescia zycia a centra handlowe sa bardziej oblegane niz wszystkie knajpki ktore w okół nich krążą.

 • jolow 2015-05-05 11:45:39

  nie wiem czy bedziemy w stanie odpuscic sobie zakupy, chociaz dzisiaj faktycznie coraz wiecej osob ucieka z duzych, tłocznych centrów miast czego najlepszym przykładem jest warsaw!

 • Wieczorek 2015-03-26 09:19:26

  Tablet też miał zastąpić książkę i gazetę - haha

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane