Prezes Grupy Metro tnie koszty i liczy na poprawę koniunktury

Autor: Rzeczpospolita 14 stycznia 2014 09:15

Olaf Koch, prezes Grupy Metro nie ma łatwego zadania. Tnie koszty, liczy na poprawę koniunktury - pisze "Rzeczpospolita".

Niemiecka grupa Metro podała wczoraj, że jej sprzedaż w pierwszym kwartale roku finansowego 2013/2014 wzrosła o 1,1 proc., jeśli wyeliminowane zostaną wahania kursowe. Zaraportowany został jednak spadek obrotów o 3,3 proc., do 18,7 mld euro. Właściciel sieci Real, Makro, Media Markt oraz Saturn wyjaśnia w komunikacie, że to m.in. efekt właśnie wahań kursowych w Rosji, na Ukrainie i w Chinach.

Dane nie są rewelacyjne, ale cała branża handlowa wciąż walczy ze skutkami solidnego spowolnienia gospodarczego, obserwowanego teraz głównie na europejskich rynkach. Niemiecki koncern ma z tej sytuacji wyprowadzić właśnie Olaf Koch, co po bardzo wyrazistym poprzedniku może nie być takie łatwe - pisze "Rz".

Koch dalej tnie koszty i dopóki sytuacja na europejskim rynku się nie unormuje, trudno się spodziewać gwałtownych zmian. Poprawa sytuacji makroekonomicznej wystarczyłaby, aby notowania spółek handlowych poszły w górę. Prezes Koch na pewno na to liczy, bo gdyby stało się inaczej, mógłby znów szukać posady.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane