PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Grupy Muszkieterów o podatku obrotowym dla sieci handlowych

Autor: dlahandlu.pl 30 września 2015 13:48

Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce uważa, że ewentualne wprowadzenie podatku obrotowego dla sieci handlowych spowodowałoby zakłócenie rynku, podniesienie cen w sklepach i traktowane jest przez sieci handlowe jako element kampanii wyborczej.

Jak zauważył Patrick Renault łatwiejszym rozwiązaniem na podniesienie podatków byłoby zwiększenie stawki VAT, ponieważ wtedy państwo ma pewność, że większa pula pieniędzy wpłynie do budżetu i to co miesiąc. Jego zdaniem trzeba także pamiętać, że naciśnięcie przycisku "podatek obrotowy" spowodowałoby nie tylko wzrost obciążeń dla sieci, ale także dla konsumentów (rocznie o 70 zł wyższe wydatki gospodarstw domowych  - wyliczenia PwC), oraz wpłynęłoby na poziom zatrudnienia w handlu i u dostawców.

Jednocześnie szef Grupy Muszkieterów zaznacza, że nic nie jest przesądzone i można starać się temu przeciwdziałać, m.in. lobbując za niewprowadzaniem tych rozwiązań. Jako przykład podał rynek portugalski, gdzie pomysł na podatek obrotowy był także rozważany, ale Grupie Muszkieterów wraz z Jeronimo Martins i innymi sieciami handlowymi udało się go zablokować. Trybunał uznał, że jest on niezgodny z konstytucją Portugalii i nie został wprowadzony.    

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • :-) 2015-10-01 14:30:22

  czego tak boją się sieci? że ich kreatywni księgowi będa musieli oddać cokolwiek Polakom?

  Kowalski z budka pieczywa płaci każdy grosik podatku, nawet od darowanego chleba,natomiast sieci wykazują koszty transferując je do Luksmburga, na Cypr itp.

  Czego na pewno nie potrzebuje Polak? zagranicznych sieci handlowych i banków :-)

 • Mały Miki 2015-09-30 20:25:32

  Pomysł ze zwiększeniem podatku VAT zdecydowanie mi się nie podoba, gdyż oznacza byłoby to kolejne obciążenie dla przysłowiowego Kowalskiego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane