Prezes Grupy Muszkieterów: Sklepy tradycyjne przekształcą się w strefy usługowo-handlowe

www.portalspozywczy.pl 10 września 2015 14:28

- Handel off-line będzie czymś, co będzie uzupełniało handel on-line. Nie sądzę jednak, aby za 10 lat doszło do gwałtownego wyginięcia tradycyjnych placówek handlowych – one pozostaną. Być może będzie ich mniej, zmienią się ich funkcje, ale pozostaną na rynku – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

- Myślę, że klient zawsze będzie potrzebował sklepu tradycyjnego, w którym będzie mógł dotknąć i obejrzeć wybrany produkt, dotyczy to szczególnie produktów świeżych. To zachowanie wiąże się z przemyślaną czynnością konsumencką. Moim zdaniem sklepy tradycyjne przekształcą się w swego rodzaju strefy usługowo-handlowe, gdzie będzie można przyjemnie spędzać czas. W przyszłości sklepy będą o wiele bardziej atrakcyjne niż obecnie. Handel off-line będzie czymś, co będzie uzupełniało handel on-line. Nie sądzę jednak, aby za 10 lat doszło do gwałtownego wyginięcia tradycyjnych placówek handlowych – one pozostaną. Być może będzie ich mniej, zmienią się ich funkcje, ale pozostaną na rynku - mówi Patrick Renault.

- To pokazuje, że trzeba klientom zaproponować wielokanałowość. Tak, aby klienci w zależności od chwili i sytuacji w jakiej się znajdują mogli skorzystać z odpowiedniej usługi – raz będą to tradycyjne zakupy w sklepie, innym razem zakupy przez Internet - dodaje prezes Grupy Muszkieterów.

portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane