Prezes Grupy Muszkieterów: Szukamy okazji do przejęć wśród grup regionalnych

www.portalspozywczy.pl 5 lipca 2013 11:41

Prezes Grupy Muszkieterów: Szukamy okazji do przejęć wśród grup regionalnych

Grupa Muszkieterów jest przygotowana na długotrwałą rywalizację na rynku handlowym w Polsce spowodowaną spowolnieniem gospodarczym i zapowiada przejęcia, a także stworzenie grupy zakupowej we współpracy z innymi sieciami handlowymi - zapowiada w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl prezes Grupy Muszkieterów Marek Feruga.

Prezes Grupy ocenia, że spowolnienie gospodarcze nasili konsolidację na rynku handlowym w Polsce i nie wszyscy podołają długotrwałej rywalizacji cenowej. Zapewnia, że Grupa Muszkieterów jest do takiej konfrontacji przygotowana, ale niektóre sieci będą przeżywały z tego tytułu poważne problemy.

Grupa Muszkieterów otwarcie mówi, że jej udział w rynku jest niższy od jej ambicji i chciałaby mieć silniejszą pozycję na rynku. Dlatego grupa chce wykorzystać sytuację i na takim rynku umocnić swoją pozycję np. poprzez przejęcia grup regionalnych, a także szukając możliwości współpracy z innymi sieciami.

- W jaki inny sposób można umocnić pozycję na rynku? Jedna z możliwości to przejęcie innej sieci. Jest wielu interesujących lokalnych graczy, dlatego szukamy okazji do przejęć wśród grup regionalnych - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Feruga.

- Sondujemy również możliwość współpracy z innymi podmiotami handlowymi w ramach wspólnych negocjacji zakupowych - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • żuczek 2013-07-08 15:28:40

    kupią Biedronkie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane