Prezes Grupy Muszkieterów: Wyniki Intermarche powyżej oczekiwań

www.portalspozywczy.pl 19 czerwca 2012 17:19

Prezes Grupy Muszkieterów: Wyniki Intermarche powyżej oczekiwań

Sieć Intermarche zanotowała wzrost powyżej 15 proc. Zwiększyła również udziały w rynku supermarketów. W przypadku Bricomarche, sieć notuje także solidny 13-proc. wzrost. - Jesteśmy kilka tygodni po podsumowaniu pierwszego kwartału. Jeśli chodzi o sieć Intermarche to jesteśmy powyżej zakładanych planów. Oczywiście na wynik wpływ ma przesunięcie w tym roku Świąt Wielkanocy, co zaburza trochę obraz sytuacji. Ale po czterech miesiącach, które także analizowaliśmy, sytuacja wygląda równie optymistycznie - mów Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

 - Warto zaznaczyć, że to właśnie sklepy typu „dom i ogród" są bardziej wrażliwe na wahania koniunktury gospodarczej. W przypadku Bricomarche z optymizmem patrzymy jednak na najbliższe miesiące - wyjaśnia Marek Feruga.

Jak tłumaczy prezes Grupy Muszkieterów początek ubiegłego roku był gorszy. - W tym roku jesteśmy większymi optymistami. To także efekt dużej kampanii reklamowej, którą prowadzimy od kilku miesięcy. W kampanii bardzo dży nacisk położyliśmy na produkty świeże i rozpoznawalność naszej marki. W sklepach wprowadziliśmy nowy koncept piekarni. Obecnie wypiekamy coraz więcej pieczywa w naszych własnych przysklepowych piekarniach, dzięki czemu udział w sprzedaży naszych produktów wzrósł bardzo mocno. Prowadzimy także rozbiór mięsa w obrębie punktu sprzedaży. Dzięki temu klienci mogą kupować tradycyjny wyrób, produkowany na miejscu według polskich receptur. To wszystko przyczyniło się do globalnego wzrostu sprzedaży. Teraz pracujemy nad produkcją garmażerki w naszych sklepach, mam na myśli takie produkty jak pierogi, czy gołąbki. Testujemy produkty w pierwszych kilku placówkach - mówi Marek Feruga.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,32

  • Śr

    11,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane