Prezes Integer.pl: Największym wyzwaniem będzie właściwa logistyka dostaw

wnp.pl 10 stycznia 2015 10:35

- Nowy zakres usług, który pojawił się wraz z dynamicznym wzrostem e-commerce na świecie, sprzyjał wprowadzaniu innowacyjnych projektów, takich jak Paczkomaty InPost. To dzięki nim użytkownicy przyzwyczajeni do wygody, jaką gwarantują e-sklepy w sieci, otrzymali to samo w obszarze usług pocztowo-kurierskich - zauważa w rozmowie z wnp.pl Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, do której należy operator pocztowy InPost.

Na przestrzeni lat wymagania klientów znacznie wzrosły i kluczowe stało się dostosowanie działań pocztowo-kurierskich o wielu różnych grup konsumentów. Nowy zakres usług, który pojawił się wraz z dynamicznym zrostem e­commerce na świecie, sprzyjał wprowadzaniu innowacyjnych projektów, takich jak Paczkomaty InPost. To dzięki nim użytkownicy przyzwyczajeni do wygody, jaką gwarantują e­sklepy w sieci, otrzymali to samo w obszarze usług pocztowo­kurierskich.

Największym wyzwaniem kolejnych lat będzie właściwa logistyka dostaw. Z pewnością branża pocztowa wciąż wymaga ogromnych nakładów finansowych na modernizację, innowacje, automatyzację i informatykę. Dlatego pozyskiwanie finansowania jest tym elementem, który zapewni dynamiczny rozwój i pozwoli nie pozostać w tyle.

Jak ocenia Pan dotychczasowe efekty otwarcia rynku usług pocztowych? 

Niewątpliwie zauważalne są korzyści z częściowego otwarcia rynku usług pocztowych w Polsce. Pozytywne skutki zmian, które wprowadziliśmy wspólnie z innymi niezależnymi operatorami pocztowymi, odczuwa dziś coraz więcej podmiotów rynkowych. Należą do nich m.in. regionalne oddziały KRUS­u, instytucje sądownictwa czy Miejsce Ośrodki Pomocy Społecznej, które decydując się na współpracę z prywatnymi podmiotami w zakresie obsługi korespondencji czy doręczania przekazów pieniężnych, zaoszczędziły ogromne środki.

Z pewnością miała na to wpływ bezprecedensowa decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, która otworzyła prywatnym operatorom pocztowym dostęp do przetargów na rzecz wszystkich instytucji publicznych oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Izba orzekła, że żaden sąd i prokuratura w Polsce nie może domagać się, by dowód nadania przesyłek poleconych ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, nadawanych przez sądy lub prokuratury, był wystawiany z mocą urzędową stempla pocztowego.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane