Prezes Intermarche: Handel w Polsce stoi w obliczu rewolucji

Autor: TVN CNBC 29 września 2012 15:38

Prezes Intermarche: Handel w Polsce stoi w obliczu rewolucji

Jak spowolnienie odczuwają firmy z branży FMCG? W jaki sposób spowolnienie gospodarcze wpływa na zwyczaje zakupowe Polaków? Między innymi o to TVN CNBC zapytał Janusza Jasińskiego, prezesa Dyrekcji Handlowej Intermarche. Prezes Jasiński przyznaje, że klienci boją się coraz bardziej.

Jak przyznaje Janusz Jasiński w rozmowie z TVN CNBC Biznes, pierwsza połowa roku była bardzo dobra dla branży handlowej w Polsce, ale już widać, że druga będzie dużo słabsza. Jednak - jego zdaniem - sieć Intermarche stale notuje wzrosty względem 2011 roku, choć z lekkim niepokojem patrzy w przyszłość.

Janusz Jasiński mówi, że w czasie spowolnienia gospodarczego klienci będą wybierać produkty tańsze. Prognozuje, że rozwojowi ulegną produkty tzw. pierwszej ceny, czyli akceptowalna jakość przy niskiej cenie.

Prezes Dyrekcji Handlowej Intermarche zauważa, że handel w Polsce stoi w obliczu rewolucji, która wiązać się będzie z dynamicznym rozwojem e-commerce oraz zmianami w zarządzaniu logistyką. Jego zdaniem e-commerce będzie najszybciej rozwijającą się częścią rynku handlowego w Polsce. - Już dziś przyrosty sięgają 30 proc. rocznie - dodaje. - Zmiany technologiczne w handlu nie dotyczą tylko e-commerce. Jest to cały sposób dotarcia do klienta, czyli nowe narzędzia, np. komórka - komentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jaro K 2012-09-30 21:33:06

    dajta se spokoj z ecommerce , nawet w Hameryce chlib kupujom w szopach , nawet w Japonii... Jest inny problem, w zadnym kraju na swiecie nie ma 23 sieci handlowych...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane