Prezes Intermarche: Jest kilka podmiotów wartych zainteresowania

Autor: TVN CNBC 30 września 2012 17:58

- Intermarche jest dość specyficzną grupą składających się z niezależnych przedsiębiorców i jesteśmy w dość trudnej sytuacji jeśli chodzi o przejęcia. Jest jednak kilka podmiotów, którymi moglibyśmy być zainteresowani - powiedział w rozmowie z TVN CNBC Biznes, Janusz Jasiński, prezes Dyrekcji Handlowej Intermarche.

Jak podkreślił prezes Dyrekcji Handlowej Intermarche, siłą Muszkieterów jest to, że nie jest spółką giełdową i niepodlega pewnym procesom waloryzacji watości według koniunktury rynkowej. Dodał, że spółka posiada możliwość finansowe do przejęć. Jedynym utrudnieniem w tego typu transakcjach jest struktura biznesu, czyli to, że każdy sklep ma swojego właściciela.

- Handel w Polsce jest bardzo rozdrobniony, dlatego konsolidacja jest konieczna, ale z różnych powodów utrudniona. Problemem spółek z polskim kapitałem jest nieumiejętność współpracy - spółki rzadko się łączą, częściej są przejmowane i to albo przez obcy kapitał, albo na drodze wrogiego przejęcia - podsumował Janusz Jasiński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane