Prezes Intermarche: Możemy liczyć na kontynuację procesów konsolidacyjnych

Autor: portalspozywczy.pl 18 kwietnia 2011 14:08

- Aby niezależne sklepy mogły walczyć z wielką dystrybucją muszą się konsolidować. Klienci są przyzwyczajeni do silnych działań marketingowych i promocyjnych prowadzonych przez sieci i oczekują tego samego od sklepów niezależnych - mówi Marek Feruga, prezes ITM Polska, spółki zarządzającej rozwojem supermarketów Intermarché i Bricomarché.

Prezes Freuga wskazuje także rosnącą aktywność funduszy inwestycyjnych na polskim rynku detalicznym. - Fundusze private equity inwestują w przedsięwzięcia, które mają określoną skalę, potencjał wzrostu i dobrą perspektywę wyjścia z inwestycji. Mimo wszystko przy wciąż relatywnie dużym rozdrobnieniu rynku detalicznego fundusze PE upatrują swojej szansy w istniejącym potencjale konsolidacji - to da funduszom perspektywę na atrakcyjne wyjście z inwestycji w ciągu kilku lat. Stąd duże zainteresowanie branżą, a właściwie kilkoma jej najatrakcyjniejszymi segmentami, czyli formatem convenience, supermarketami i mini-supermarketami - wyjaśnia Marek Feruga.

Przedstawiciel Grupy Muszkieterów zapewnia, że jego firma wykorzysta każdą ciekawą okazję do akwizycji: - Każdą atrakcyjną ofertę będziemy poważnie rozpatrywać - tłumaczy Marek Feruga. Podstawowym modelem rozwoju Grupy w Polsce pozostaje jednak rozwój organiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane