PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Korczowej Doliny: Infrastruktura, cyfryzacja i stabilność polityczna to podwaliny rozwoju Polski wschodniej

Autor: dlahandlu.pl 17 września 2014 09:20

Rozwój infrastruktury, dobre zaplecze kadrowe, wsparcie samorządów i coraz swobodniejszy przepływ cudzoziemców przez granicę to główne filary dobrego rozwoju Polski wschodniej i przedsiębiorstw handlowych działających w tym regionie - podkreśla w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Robert Karczewski - prezes Korczowej Doliny, panelista Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 18-19 września w Białymstoku.

Jak oceniacie Państwo potencjał wschodniego regionu Polski?
Potencjał wschodniego regionu Polski oceniamy bardzo rozwojowo w perspektywie średnio i długo okresowej. Nasz projekt - budowa Centrum Handlowego Korczowa Dolina jest tego najlepszym przykładem. Dla potrzeb Centrum już w 2011 powstała Hala Handlowa (Hala Kijowska) o powierzchni ponad 22.000 mkw. a w roku bieżącym zakończyliśmy inwestycję - kolejnej hali (Hali Lwowskiej) o łącznej powierzchni prawie 26.000 mkw. Klientami naszego centrum są najemcy m.in. z województwa podkarpackiego, gdzie funkcjonują takie flagowe przedsiębiorstwa jak firma Kazar, której produkty z dumą prezentujemy. Funkcjonowanie centrum wymaga również dobrego zaplecza pracowniczego o umiarkowanych oczekiwaniach płacowych - to wszystko znajdujemy na Podkarpaciu. Województwo dobrze się rozwija, powstaje infrastruktura, w tym GDDKiA podpisała umowę na budowę kolejnego odcinka autostrady A4 na trasie Rzeszów - Jarosław, który ma być skończony w ciągu 14 miesięcy. Autostrada ta bezpośrednio przyczyni się do dalszego rozwoju naszego centrum i wymiany towarowej pomiędzy Polską a Ukrainą.
Liczne programy unijne, w tym w szczególności Rozwój Polski Wschodniej PARP podnosi atrakcyjność regionu a tym samym i naszego projektu. Nie zapominajmy również, że wschodnie regiony Polski to obszary atrakcyjnie turystycznie a turystyka sprzyja migracji, co z kolei, w sposób naturalny przyczynia się również do wzrostu wymiany handlowej.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,99

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane