PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Kuchni Świata: Aby delikatesy miały dobre obroty muszą inwestować w szkolenia

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2011 13:11

Sieć Kuchnie Świata prowadzi negocjacje w sprawie wynajęcia powierzchni pod delikatesy w jednym z centrów handlowych w Gdyni. Oznacza to, że liczba placówek może wzrosnąć z obecnych 14. do 15.

Zdaniem prezesa Ryszarda Dymnego aby sklep z ekskluzywną żywnością był rentowny, musi zatrudniać przeszkolony personel, który pełni raczej funkcję doradcy, a nie sprzedawcy. I dodaje, że nie wszystkie sklepy Kuchni Świata są rentowne, właśnie ze względu na problem ze znalezieniem chętnych do nauki pracowników. - Organizujemy szkolenia i egzaminy dla personelu, ale ciągle nie osiągnęliśmy w przypadku wszystkich zatrudnionych, takiego pułapu obsługi, z którego byłbym w pełni zadowolony - zdradza prezes Dymny.

Rolą pracownika sklepu delikatesowego jest doradzenie, jakich przypraw można użyć do danego dania, z jakim winem skomponować, itp. Proste podawanie produktów i wydawanie paragonu to o wiele za mało na potrzeby klientów, którzy korzystają z tego rodzaju placówek.

Kuchnie Świata od ponad 20 lat importują surowce i produkty spożywcze z całego świata. Firma sprzedaje towar przez sieć 14 sklepów w najmodniejszych galeriach handlowych w Polsce, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego. Spółka rozważa debiut giełdowy. Kuchnie Świata w 2009 r. miały ok. 70 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pracownik 2012-06-17 01:55:28

  Darmowych nadgodzin i takiego wyzysku jakiego dokonują na pracownikach hipermarketów może tu i nie ma, ale człowieka traktują przedmiotowo. Nie ma wyników, to zwalniamy ludzi jak leci bez względu na wszystko, zero szkoleń, rozwoju, materiałów do nauki ani próbek produktów. Klientowi doradzać, ale niby jak? Tyranie po 12h za 8zł/h i wiecznie wymagana "dyspozycyjność". Praca nie nadaję się dla studentów, bo trzeba wypracować określoną liczbę godzin.

 • niko. 2011-05-06 00:16:47

  Ble,ble....jakie szkolenia,jakie egzaminy.Zatrudniani są przypadkowi ludzie,najczęściej studenci,rotacja ogromna.Jestem takim właśnie pracownikiem,ale niestety potrzebuję tej pracy na opłącenie studiów.I tylko dlatego tam pracuję.Nikt nas nie szkoli,do tej pory smi ryjemy w necie aby znależć interesujące nas wiadomości a to chyba należy so zadań pracodawcy dać materiały szkoleniowe,Prezesuniu.O ile tego nie wiesz.Z przyjemnością byś mnie wygrzmocił z roboty za tą opinię ale taka jest prawda.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane