PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Makro rozwiewa wątpliwości: Zostajemy w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 27 sierpnia 2013 12:45

Prezes Makro rozwiewa wątpliwości: Zostajemy w Polsce

- Chcę jasno przekazać, że oddział Makro zostaje w Polsce i zamierza konkurować na tym rynku w długofalowej perspektywie. Jesteśmy tu, żeby zwiększać nasze udziały w rynku i naszą obecność. Jeżeli na rynku pojawią się ciekawe propozycje konsolidacji, na pewno będziemy analizować je dokładnie pod kątem tego, jak mogłyby służyć strategicznemu rozwojowi naszej oferty B2B - deklaruje David Boner, prezes Makro Polska w wywiadzie dla portalu dlahandlu.pl

Prezes Makro wskazuje, że nie ma większego znaczenia czy będzie to operator warszawski, regionalny czy ogólnopolski. - Jeśli spojrzymy na obecność Makro w Polsce pod względem geograficznym, można powiedzieć, że zawsze istnieje szansa na wzmocnienie naszego biznesu w różnych częściach kraju i zwiększenie udziałów w rynku. Jeżeli pojawi się ciekawa oferta podmiotu o właściwej dla nas wielkości i skali działania, na pewno zechcemy ją bacznie prześledzić - podkreśla.

- Naszym strategicznym i jasno sprecyzowanym celem są nasi klienci. Przez te pierwsze sześć miesięcy mojej obecności w Polsce byłem bezpośrednio zaangażowany w osobiste spotkania z naszymi docelowymi odbiorcami, klientami hal Makro. Byłem na spotkaniach w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Lublinie czy Radomiu. Ze wszystkich tych rozmów zarówno z klientami działu HoReCa jak i z handlu niezależnego wynika, że Makro ma bardzo silną i dobrze postrzeganą markę. To jest bezpośredni przekaz od klientów. Jeśli zastanawiam się nad innymi ważnymi źródłami sukcesu rynkowego firmy to niewątpliwie takim składnikiem jest dobry i mocny zespół pracowników Makro. Właśnie zakończyliśmy projekt, który badał zaangażowanie pracowników. Czekam na pełne wyniki tego badania, ale wiem, że kwestionariusz wypełniło ponad 80 proc. naszych pracowników. Odgrywają oni fundamentalną rolę w kształtowaniu pozycji rynkowej firmy i jej sukcesie. Swoją pozycję Makro będzie więc budowało w oparciu o te czynniki: silną markę i dobry zespół pracowników, którzy będą dobrze odpowiadać na potrzeby klientów. Moją rolą jest umacnianie jednego jak i drugiego składnika naszego sukcesu. Będę się zatem skupiał na tym, aby moja drużyna zapewniła pełną ofertę dla naszych klientów, nie tylko w tradycyjnym ujęciu biznesu w halach cash&carry, ale także dostarczając towar do klientów, rozwijając franczyzowy koncept Odido, czy też doskonaląc ofertę dla sektora HoReCa. Będę się skupiał na tym jasnym celu, a nie na tym co w tym czasie robi konkurencja. Nasz cel i plan jest jasny - zaznacza David Boner.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane