PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Makro: Wielkość hal musi być dostosowana do potrzeb danego rynku

Autor: www.dlahandlu.pl 7 lutego 2012 10:39

Prezes Makro: Wielkość hal musi być dostosowana do potrzeb danego rynku

- Nie wszędzie są potrzebne wielkie hale o powierzchni 10 tys. mkw. Dlatego ruszyliśmy z Makro Punktami. Mamy w portfolio hale o różnej wielkości, co pozwala nam lepiej dostosowywać się do danego rynku. Na świecie zarządzamy kilkoma różnymi formatami hal. Nie wykluczam, że w przyszłości będziemy chcieli także w Polsce wprowadzić kolejny format, tak aby lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów - mówi w rozmowie z portalami www.dlahandlu.pl i www.portalspozywczy.pl Sylweriusz Faruga, prezes Makro Cash&Carry.

- Pod koniec 2011 roku otworzyliśmy pięć nowych placówek w Nowym Targu, Gorzowie Wielkopolskim, Tarnobrzegu, Pile i Jeleniej Górze, obecnie mamy ich 10. Makro Punkty, w porównaniu z wielkimi obiektami, to relatywnie niskonakładowe inwestycje. Przygotowywaliśmy się do nich bardzo starannie od strony logistycznej i kosztowej. Nabraliśmy już doświadczenia, wiemy jak i czym się kierować przy wyborze lokalizacji. W I kw. 2012 roku podsumujemy działalność naszych mniejszych hal cash&carry i zdecydujemy się na kolejne kroki - mówi Sylweriusz Faruga.

Makro Punkty miały być kiedyś, placówkami dedykowanymi miejscowościom turystycznym i wypoczynkowym, czy ta koncepcja jest utrzymana?
- To ciekawy kierunek, jest tam bardzo dobrze rozwinięty sektor HoReCa, przykładem jest Makro Punkt w Nowym Targu. Jednak ostatecznie o naszej obecności w danej lokalizacji decydują indywidualne analizy, opracowywane z dyrekcją poszczególnych regionów. Mierzymy siły na zamiary.
Poprawiamy i uprzyjemniamy handlowanie nam i klientom w zależności od ich potrzeb: sektor HoReCa czy non-food, pełnią różne role w większych i mniejszych miejscowościach. Ponadto Makro Punkty mają rysy lokalne. To pokazuje, że nawet w ramach 2 tys. mkw. można efektywnie manewrować przestrzenią - dodaje prezes Makro Cash&Carry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane