Prezes Maspeksu: W podejściu do opodatkowania potrzebna jest zmiana jakościowa

www.portalspozywczy.pl 21 października 2015 18:26

- Jeśli powstałaby idea, za którą stałaby zmiana pewnej filozofii podatkowej związana z rezygnacją z podatków drogich w poborze i łatwych w unikaniu na rzecz podatków tanich w poborze, to mogłaby to być jakościowa zmiana – mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl, Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice.

-  Głęboki sens ma także uwalnianie z opodatkowania pracy i przenoszenie tego na konsumpcję. Podatki VAT są – w mojej ocenie - bardziej transparentne od podatków dochodowych, które kończą powoli swój żywot – komentuje prezes Grupy Maspex.

Jedną z obietnic partii PiS jest podatek od sieci handlowych. - Jestem otwarty na zmiany, ale jeśli wprowadzany jest podatek przeciwko komuś lub czemuś, to jest to element doraźnej polityki. Jeśli podatki o charakterze konsumpcyjnym, czy to płacone przez sieci, czy na innych poziomach dystrybucji lub o charakterze obrotowym, mają doprowadzić do zmiany filozofii podatkowej na lepsze, to jestem za. Jeśli jednak nie będą z założenia niczego upraszczać, czy zmieniać pewnego ładu podatkowego, to mówię „nie” – dodaje Krzysztof Pawiński.

Krzysztof Pawiński wygłosi prelekcję podczas inaugurującej VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu: "Go Global. Polski przemysł spożywczy na ścieżce do globalizacji". Forum odbędzie się 4-5 listopada br. w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Kliknij tutaj i zarejestruj się jako uczestnik Forum

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane