PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Mlekovity na V FRSiH: Trzeba uregulować kwestię marek własnych

www.portalspozywczy.pl 17 października 2012 11:26

- Uważam, że natychmiastowego działania wymaga wypracowanie konkretnego stanowiska i wprowadzenia w życie regulacji ustawowych w kwestii marek własnych. Te marki są coraz bardziej popularne, coraz szybciej się rozwijają, jednak niosą duże zagrożenie dla polskich producentów i przetwórców. Wypierają one marki rynkowe i lokalnych dostawców. Prowadzą do całkowitego gospodarczego uzależnienia się dostawcy wobec sieci. Dostawcy zawierają umowy na granicy opłacalności - apelował Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita podczas V Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Coraz więcej polskich producentów, którzy inwestują w swoje zakłady zaczyna mieć poczucie, że robi to nie dla rozwoju swojej marki, a dla marek sieciowych. Uważam, że konstruktywnym rozwiązaniem mogłoby stać się ograniczenie udziału marek własnych na półkach sieci handlowych, na przykład w stosunku 80 proc. na rzecz producenta i 20 proc. na rzecz sieci. Najszybszą ścieżką zmian mogłaby być zmiana ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - zaproponował prezes Mlekovity.

Podkreślał, że istnieją stosowne rozwiązania, ale trzeba je dostosować do aktualnej sytuacji i zacząć je stosować. - Wolny rynek nie zastąpi polityki gospodarczej. Trzeba uregulować kwestie marek własnych. Intensywnie się rozwijają, ale często korzystają na tym zagraniczni producenci, gdyż sieci importują produkty pod swoimi markami z innych państw. Wypierają one polskie marki rynkowe - mówił prezes Sapiński.

V Forum Rynku Spożywczego i Handlu jest największą w Polsce konferencją dedykowaną sektorowi spożywczemu oraz handlowemu - 2 dni, 13 debat, 80 panelistów, ponad 1000 gości. To doroczne spotkanie przedstawicieli przedsiębiorstw producentów, przetwórców i dystrybutorów żywności w Polsce, a także sieci handlowych. Konferencja organizowana przy współudziale organizacji branżowych, przedstawicieli rządu oraz osób mających realny wpływ na zmiany w sektorze spożywczym i handlu w Polsce. Piąta edycja Forum Rynku Spożywczego i Handlu potrwa po raz pierwszy dwa dni, podczas których omawiane będą między innymi następujące tematy: finansowanie rozwoju firm spożywczych, nowe technologie w zarządzaniu produkcją, eksport i inwestycje zagraniczne polskich firm spożywczych, strategie firm mięsnych w sytuacji kurczącej się krajowej bazy surowcowej, czy biznes mleczarski w czasach niskiej rentowności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • podwykonawca 2012-10-28 05:16:10

  a jak mlekovita traktuje podwykonawców, również na granicy opłacalności a nie jednokrotnie ponizej pchając podwykonawców do zatrudniania na czarno! tak się nie robi!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane