PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Organic Farma Zdrowia na FRSiH: Klienci szukają produktów ekologicznych

www.portalspozywczy.pl 18 października 2016 15:35

Jeśli produkt jest "bez czegoś", czyli np. bez laktozy, cukru albo glutenu i jednocześnie jest ekologiczny, to jest większa szansa na jego powodzenie w sprzedaży - mówił Sławomir Chłoń, Prezes Zarządu, Organic Farma Zdrowia, podczas debaty "Handel odpowiada na trendy: patriotyzm zakupowy, zdrowa żywność, convenience" która odbyła się na IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2016.

- Jesteśmy sklepami z ekologiczną żywnością i ważne jest, żeby nie używać sformułowania "zdrowa żywność", ponieważ nie ma takiego pojęcia według prawa, bo każda żywność dopuszczona do sprzedaży nie jest szkodliwa dla organizmu - mówił Sławomir Chłoń, Prezes Zarządu, Organic Farma Zdrowia.

Dodał, że produkty sprzedawane w sieci Organic Farma Zdrowia posiadają certyfikaty.

- Mamy dużą ofertę produktów bezgutenowych, bez laktozy, bez cukru oraz soli – ale to jest drobna cześć tego, co oferujemy. My oferujemy głównie bogatą ofertę produktów w wersji BIO - mówił.

Rozmowa podczas debaty dotyczyła trendów związanych z tzw. "produktami bez czegoś" czyli bez laktozy, bez glutenu, bez cukru. Sławomir Chłoń dodał, że jeśli produkt jest "bez czegoś" i jednocześnie jest ekologiczny, to jest większa szansa na jego powodzenie w sprzedaży.

- Mamy wiele produktów wegetariańskich nie zawierających wielu składników. Mamy polskie i zagraniczne produkty - mówił.

- Jesteśmy specyficzną siecią i jedyną tego typu w Polsce, w której obecnie jest 800 sklepów specjalistycznych z żywnością ekologiczną. Dodatkowo oferta produktów specjalistycznych cały czas się zwiększa w hipermarketach - tłumaczył Sławomir Chłoń.

Rozmowa dotyczyła również lojalności klientów. Sławomir Chłoń tłumaczył, że jeśli chodzi o lojalność klienta, to w sieci sklepów Organizm Farma Zdrowia klient jest lojalny, zdecydowany i zorientowany na tego typu żywność.

- Ale oczywiście trzeba dbać o klienta. My głównie dbamy poprzez bezpłatne doradztwo dietetyczne i dobrze wyszkolony personel, co powoduje, że klient może czuć się spokojnie i bezpiecznie. W hipermarkecie takiej porady nie otrzyma, np. kupi olej kokosowy i nikt mu nie podpowie, w jaki sposób może go zastosować.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ekolog 2016-10-18 23:49:15

  OFZ to hamulec rozwoju rynku żywności ekologicznej w Polsce, wielu klientów pierwszy kontakt z produktami EKO ma w tym sklepie i jest to ich ostatni raz. Rozczarowanie i porażka to dewiza tych sklepów, a ceny kosmiczne.

 • Biobio 2016-10-18 19:59:55

  BIO z chińskich komponentów, z tego słynie OFZ.

  Poproście o specyfikację produktu u kasjerki a zobaczycie

  mega karpia.

  Smacznego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,29

 • Śr

  6,08

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane