PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes OSM Sierpc: Handel warunkuje ceny skupu mleka

www.portalspozywczy.pl 6 czerwca 2015 11:35

Po zniesieniu kwot mlecznych przybywa mleka. Polscy rolnicy dobrze przygotowali się do uwolnienia rynku i są w stanie, w przypadku dobrej koniunktury, jeszcze znacznie zwiększyć dostawy surowca - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Grzegorz Gańko, prezes OSM Sierpc.

Na rynku zostaną firmy najsilniejsze. - Najsilniejsze to znaczy posiadające rozpoznawalne marki produktów, produkujące tanio produkty masowe lub silnie umocowane regionalnie. Sytuacja będzie wymuszać przyśpieszenie procesów współdziałania przetwórców w różnych formach od współpracy handlowej do przejęć firm – mówi prezes Gańko.

 Nie bez znaczenia pozostaje w tej sytuacji konflikt na linii handel – przetwórca i próby wymuszania obniżek cen wyrobów, których skutkiem będzie kolejna seria obniżek cen mleka w skupie. W jego opinii, wymuszenia obniżek cen wyrobów mające miejsce nie tylko w Polsce prawdopodobnie przyśpieszą prace nad uregulowaniami prawnymi, których celem będzie równoważenie pozycji negocjacyjnych na osi przetwórca – handel. - Powinno na tym zależeć wszystkim uczestnikom rynku mleczarskiego ponieważ jedno jest pewne, ceny mleka w skupie warunkowane są przez handel i ceny nabiału na półkach sklepowych oraz ceny wyrobów w eksporcie – dodaje Grzegorz Gańko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane