PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes PA Nova: Planujemy skupić się na małych projektach handlowych

Autor: PAP 6 maja 2015 17:57

W III kwartale 2015 r. spółka PA Nova z budową parku handlowego w Sosnowcu. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.

"Podtrzymuję, że przychody roczne za 2015 rok powinny utrzymać się na stabilnym poziomie, a odbicia można spodziewać się w 2016 roku" - powiedziała PAP Ewa Bobkowska, prezes spółki. 
Prezes poinformowała, że planuje skupić się na małych projektach handlowych oraz przemysłowych.

"Dobrze się w tym czujemy, mamy dobre kontakty z sieciami. Biorąc pod uwagę nasze najbliższe plany to mamy w przygotowaniu kilka nowych projektów parków handlowych - to jest nisza do wypełnienia" - powiedziała.

"Za kilka dni jedziemy na rozmowy z kolejnym kontrahentem na duży obiekt przemysłowy. Idziemy w stronę obiektów przemysłowych, ostrożnie rozglądamy się za mieszkaniówką" - dodała.

Spółka realizuje obecnie cztery projekty - w Krośnie, Kamiennej Górze, Wilkowicach oraz w Jaworznie. Prezes poinformowała, że otwarcie pierwszych trzech obiektów planowane jest na wrzesień tego roku. Obiekt w Jaworznie zostanie otwarty z kolei w listopadzie.

Ponadto, spółka planuje ruszyć w III kwartale tego roku z inwestycją w Sosnowcu.

"W trzecim kwartale planujemy rozpoczęcie robót w związku z parkiem handlowym w Sosnowcu. Będzie to duży kompleks m. in. ze stacją paliw i fast food'em. Wartość tej inwestycji to kwota około 50 mln zł" - powiedziała prezes spółki.

"Obiekt będzie dysponował pięcioma lokalami dla najemców. Mamy już 3-4 chętnych, ale umowy jeszcze nie są podpisane" - dodała.

Zakończenie robót w Sosnowcu planowane jest w drugim kwartale 2016 roku, a powierzchnia najmu wyniesie 3 tys. mkw.

"Do końca 2015 roku przekroczymy 100 tys. mkw. powierzchni najmu" - powiedziała prezes Bobkowska. Prezes dodała na konferencji, że spółka w przyszłym roku planuje sprzedaż galerii w Przemyślu.

Przychody ze sprzedaży spółki P.A. Nova w pierwszym kwartale 2015 roku wyniosły 35,2 mln zł wobec 37,5 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk netto w tym czasie wyniósł 4,53 mln zł wobec 6,78 mln zł w analogicznym okresie roku 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,53

 • Min

  2,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane