PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes PA Nova: Rynek galerii handlowych bliski nasycenia

Autor: PAP 31 sierpnia 2011 09:33

PA Nova zamierza wypłacić dywidendę za 2011 rok. Zarząd może zarekomendować przeznaczenie na ten cel do 30 proc. zysku - poinformowała prezes spółki, Ewa Bobkowska.

Deweloperskie realizacje zaplanowane przez spółkę na lata 2011-2013 obejmują zagospodarowanie nieruchomości o łącznej powierzchni 49,5 ha. Koszt pozyskania nieruchomości spółka określa na 111,7 mln zł, łącznie z planowanymi wydatkami z tytułu umów przedwstępnych.

Wobec bliskiego zdaniem prezes nasycenia rynku galerii handlowych, PA Nova zamierza skupić się na innych segmentach działalności deweloperskiej i budowlanej. "Jeszcze 2-3 lata jeszcze będzie duży ruch przy budowie dla zewnętrznych inwestorów. Współpracujemy w tym zakresie z Tesco, Netto, Kauflandem, ostatnio rozmawiamy też z Leroy Merlin. Powoli rozeznajemy się też w budownictwie dla służby zdrowia, gdzie prowadzimy pierwsze rozmowy w sprawie budowy prywatnych szpitali" - powiedziała Bobkowska.

Przeczytaj także:

Spółka podtrzymuje prognozę wyników na 2011 rok, która zakłada osiągnięcie 160,8 mln zł przychodów i 21,3 mln zł zysku netto. Przedstawiciele PA Nova poinformowali, że w I półroczu spółka wygenerowała wyniki stanowiące ok. 49 proc. tej prognozy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klient 2011-09-04 11:56:03

  Jeszcze daleko do nasycenia rynku dyskontami i supermarketami.

  Oto przykład:

  -centralna Polska:miasto Ozorków (łódzkie),ponad 20 tysięcy mieszkańców (+gmina prawie 8 tysięcy,w sezonie letnim zjeżdża się dodatkowe 10 tysięcy ludzi do miejscowości Sokolniki -Ogród- Las- 4 km od Ozorkowa) i w takim Ozorkowie znajduje się... tylko jeden malutki supermarket "Tesco"!!!(przejęty bo byłym "Leader Price").

  Typowa ... pustynia handlowa w samym centrum Polski!!!

  Do najbliższych dyskontów,supermarketów innych sieci mieszkańcy mają około 20 km.

  Tak więc widać,że do nasycenia rynku jeszcze bardzo ale to bardzo długa droga!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,27

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane