PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Pamapolu: Sieci handlowe mają duże wymagania wobec dostawców

www.portalspozywczy.pl 19 sierpnia 2016 12:19

Robert Jankowski, prezes Pamapolu, zwrócił w rozmowie z portalspozywczy.pl mówiło o wysokich oczekiwaniach sieci handlowych w stosunku do dostawców. Wymuszają one dostosowanie się firm oraz ciągłe wprowadzanie nowych rozwiązań i produktów.

- Żeby sprostać ich wymaganiom zatrudniamy coraz lepszych ludzi. Pracujemy z trade marketingiem sieciowym, jak również obszarami jakościowymi nad wytworzeniem nowych produktów. Mamy wspólne warsztaty z dużymi sieciami handlowymi, na których pokazujemy nasze pomysły. Rozmawiamy z nimi o kategoriach. O tym, jak rozwijać poszczególne produkty w obszarze ich zainteresowań, podnosząc marżę zarówno naszą, jak i ich - przyznał prezes Pamapolu.

Odnosząc się do problemu wykorzystywania przez sieci handlowe swojej uprzywilejowanej pozycji i stosowania nieuczciwych praktyk handlowych, Jankowski zauważył, że przyjęty ostatnio przez rząd projekt ustawy w tej sprawie będzie trudny do wdrożenia.

- Można wszystko ładnie napisać w ustawach, projektach, a życie to weryfikuje. Tylko współpraca tworzy dobrą atmosferę. Daje biznes dla obu stron, zarówno dla producenta, jak i sieci handlowych. Jeżeli i producenci i sieci będą stały po dwóch stronach, to nie będziemy rozwijać kategorii, ani nie ściągniemy większej liczby konsumentów do tego żeby kupowali nasze produkty - wyjaśnił.

Jankowski przyznał, że sieci handlowe chętniej sięgają po dużych dostawców. Zaznaczył jednak, że na rynku jest także miejsce dla mniejszych, lokalnych producentów.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane