PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes PIH: Niemieckie sieci chcą przejąć rynek, co na to polski rząd?

Autor: dlahandlu.pl 7 lipca 2015 00:00

Prezes PIH: Niemieckie sieci chcą przejąć rynek, co na to polski rząd? Lidl i Kaufland pożyczyły od EBOiR miliard dolarów, fot. shutterstock

Lidl i Kaufland pożyczyły od EBOiR miliard dolarów na rozwój m.in. w Polsce. - Większej hipokryzji nie można było wymyślić. Zachodzi pytanie: co na to polski rząd? Dlaczego Polscy przedsiębiorcy nie mogą marzyć o takim wsparciu? To należy odczytać jako likwidację wielu miejsc pracy i tradycyjnego sektora handlu pod płaszczykiem dostępu do taniej żywności - mówi w rozmowie z portalem dla handlu.pl Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Zdaniem prezesa Polskiej Izby Handlu, w naszym kraju jest wystarczająca konkurencyjność na rynku, która samoistnie wpływa na poziom cen. - W mojej ocenie chodzi o przejęcie rynku przez sieci niemieckie i to za pieniądze pożyczone od EBOIR - dodał Nowakowski.

Należące do Grupy Schwarz sieci Lidl i Kaufland otrzymały prawie miliard dolarów na rozwój we wschodniej części Europy - m.in. od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wsparcie przyznane zostało po to, aby zapewnić mieszkańcom tych krajów tanią żywność, tworzyć nowe miejsca pracy i otwierać nowe rynki zbytu dla lokalnych producentów - podał brytyjski dziennik "The Guardian".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • DNO DNA 2017-02-06 21:56:02

  Mówiłem od zawsze Wywlić Szwabów nie dawać tylko zabrać im i temu Pastuchowi z Portugali ,ale NIE nikt nie słucha więc jest .........zobaczymy teraz tej maszyny już nie zatrzymacie.

  NIESTETY PRZEGRALIŚMY.

 • b prac. marketu 2015-07-08 12:43:48

  Od dawna wiadomo że większy i silniejszy może więcej ale czasami mały "kundelek" może pogonić ze swego podwórka każdego intruz. Zagraniczne sieci rozpanoszyły się u nas za zgodą POPSLandu w imię nowych zmniejszenia bezrobocia. Te korporacje handlowe skutecznie drenują polskiego klienta a zyski lokują w swych krajach. Od dawna wszyscy trąbią że w Polsce nie ma równouprawnienia w handlu (krajowe sieci, sklepy z sieciami molochami zagranicznymi) Pomaga im w tym lobbistyczna organizacja niby polska a skupiająca i utrzymująca się ze składek zagranicznych sieci POHId!!! to jest hipokryzja.

 • idealista marzyciel 2015-07-07 23:18:13

  Od dawna wiadomym jest, że duży może więcej, a pieniądz rządzi światem. To, że swój swojego wspiera też nie dziwi. Firmy po to robią biznes, żeby mieć zyski, które są tym większe im konkurencja słabsza. Banki dają kredyty, aby zarobić na odsetkach. Przysłowiowa babcia sprzedająca koperek i pietruszkę to nie ta skala działalności, której banki oczekują, a i ryzyko pewno większe.

  Dlatego dziwić może niedostrzeganie powyższego lub naiwne myślenie, że akurat na nas nikt nie będzie chciał zarobić. A także to, że tak słabo (jako społeczeństwo, naród) wspieramy się i organizujemy, aby uczciwie konkurować i zarabiać, także na innych.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,99

 • Śr

  4,03

 • Min

  2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane