PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Piotra i Pawła: W e-handlu liczy się głównie rynek warszawski

Autor: portalspozywczy.pl 22 czerwca 2011 10:38

- Obecnie Warszawa jest rynkiem, który wyprzedza pozostałą część kraju o całe lata pod względem rozwoju e-handlu. Stolica jest obecnie najbardziej perspektywicznym rynkiem, widzą to także inni operatorzy tacy jak Auchan, czy Tesco, którzy rozpoczynają właśnie ekspansję w Warszawie - mówi Piotr Woś, prezes sieci Piotr i Paweł. Sieć chce zwiększyć o 50 proc. liczbę zamówień w e-sklepie.

- Według naszych szacunków w regionie warszawskim obroty naszego sklepu internetowego wyniosą w br. ponad 25 mln zł. W pierwszych czterech miesiącach tego roku obrót i ilość zamówień w tym regionie wzrosła o 50 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Chcemy utrzymać ponad 50 proc. dynamikę wzrostu sprzedaży. Taki poziom utrzymujemy już od 2 lat - dodaje.

Dla prezesa sieci Piotr i Paweł konkurencja w e-handlu to nie tylko zagrożenie. Według niego, na nową konkurencję trzeba patrzeć z dwóch stron. Z jednej to oczywiście zagrożenie, zaś z drugiej to duża szansa na rozwój rynku i poszerzenie świadomości konsumentów dotyczącej tego typu usług.

- Edukacja konsumenta istotnie wzrośnie, gdy Auchan, czy Tesco zaczną reklamować swoje sklepy. Klienci zaczną porównywać oferowane na rynku usługi - mówi Piotr Woś.

Jego zdaniem, drugi istotny element, który pozwala na pozytywne prognozy dla rynku handlu internetowego to dzisiejsze pokolenie młodych ludzi, którzy zakładają właśnie rodziny. - To główny target dla e-sklepów takich jak nasz. W coraz większym stopniu klientami naszych sklepów internetowych są osoby, które od najmłodszych lat uczyły się, jak korzystać z internetu. Dla nich korzystanie z internetu jest czynnością naturalną, czego nie czują wcześniejsze pokolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane