Prezes PiS: Opodatkować sieci handlowe!

Autor: PAP 24 marca 2013 22:16

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę w Gostyninie (Mazowieckie), że PiS już w tej kadencji będzie dążył do zmiany systemu podatkowego, aby był bardziej sprawiedliwy.

Kaczyński zaznaczył, że w Polsce są wielkie sfery nieopodatkowane i nie chodzi tylko o tzw. szarą strefę, ale o sieci handlowe, znaczną część kapitału zagranicznego i w wielkim stopniu o banki. "Już dawno proponowaliśmy, by tutaj wprowadzić opodatkowanie. To w końcu chodzi o miliardy złotych do naszego wspólnego budżetu. Ale teraz tę sprawę stawiamy jeszcze bardziej w sposób wyraźny, jeszcze bardziej zdecydowany. Musimy przywrócić - co powinno być podstawą naszego całego życia społecznego - sprawiedliwość" - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • robol 2013-03-26 15:39:01

  Wreszcie coś mądrego Kaczyński zaproponował,tak trzymać,bo nie od dziś wiadomo,że PO nie ruszy zagranicznego kapitału handlowego, gdyż mają od nich finansowanie kampanii wyborczych.A pamiętamy jak Tusk wspierał Biedaronkę,twierdząc,że on i jego rodzina robią tam zakypy.To wstyd i hańba ,aby takie słowa wypowiedział polski premier!!!!

 • Wreszcie coś mądrego 2013-03-25 22:02:17

  BRAWO!!!

 • Andrzej Lambryczak 2013-03-25 18:54:35

  Witam!

  Oczywiście przecież duże sieci handlowe zwłaszcza zachodnie!Wiem o czym mówię,

  przepracowałem w korporacji zachodniej 15 lat, łącznie ze stanowiskiem w |Centrali Krajowej i wiem, że transferuje się zyski pomniejszając je np. o niższe zarobki pracownicze, nie zmniejszając wymagań,nie inwestuje się w te same rzeczy, sprzęt,ulepszenia,które są niezbędne na zachodzie ale w Polsce się je świadomie za pozwoleniem przepisów omija.Nasz krajowy rynek handlowy i produkcyjny jest traktowany jak "bangladesz"

  np. w Niemczech nikt by w markecie nie zaproponował klientowi, gorszy wyrób,pomniejszony jakościowo na zadanie Kupca marketu tylko po to aby sprzedać go po konkurencyjnej cenie, np proszki do prania,płyny , kawa itd kupione na zachodzie są o niebo lebsze od tych na rynku Krajowym.Ale do tego Polskich producentów zmuszają właściciele naszych sieci handlowych ( to są zachodni właściciele, którzy nawet nie wiedza gzie te markety maja,nasze utrzymują te nierentowne w ich krajach) Dlaczego niby mieliby transferować aż takie zyski, których u siebie nie pozwalają ich przepisy podatkowe!!! I tu akurat z Pis-em się zgadzam, a że odpłynie kapitał handlowy zagraniczny no to co?. zastąpi go krajowy a na pewno będzie skuteczny jak np, "PiP".

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane