Prezes POHiD komentuje list otwarty organizacji mleczarskich

Autor: portalspozywczy.pl 9 lutego 2017 20:40

Organizacje mleczarskie opublikowały list otwarty, w którym twierdzą, że sieci handlowe stosują nieuczciwe praktyki handlowe wymuszając obniżki cen produktów mleczarskich. Zapytaliśmy przedstawiciela sieci handlowych o stanowisko w powyższej sprawie.

- Nie rozumiem apelu środowiska mleczarskiego. Negocjacje cenowe są prowadzone w ramach wolnej konkurencji i POHID nie może tutaj zajmować stanowiska - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Polska Izba Mleka, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich wystosowały w tej sprawie list do sieci handlowych, który zostanie złożony również do wiadomości Pana Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pana Mateusza Morawieckiego Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów.

więcej portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. uczestnik narad POHiD 2017-02-12 16:40:00

    Nie tylko jest mało wiarogodny POHiD ale całkowicie lobbistą tylko zagranicznych sieci. To w posiedzeniach POHiD biorą udział przedstawiciele-prezesi i dyrektorzy marketów gdzie ustalają wspólne działania marketów wobec dostawców!. To tam mogłaby odbywać się platforma porozumień sieci-dostawcy/producenci ale nie ma tego bo POHiD tylko służy siecią bo z ich dotacji funkcjonuje.

  • observator 2017-02-10 13:53:01

    To po co jest POHID? Tylko do obrony własnych interesów sieci? Czy nie powinien stanowić pewnej platformy porozumienia pomiędzy handlem a dostawcami? Jeśli jest to tylko parasol ochronny nad sieciami to jest mało wiarygodny.....

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane