Prezes POHiD na EEC 2016: Zagraniczne koncerny nie wykańczają polskich sieci

www.portalspozywczy.pl 20 maja 2016 12:54

Prezes POHiD na EEC 2016: Zagraniczne koncerny nie wykańczają polskich sieci Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, fot. PTWP

- Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że projekt ustawy od handlu nie wyszedł na światło dziennie. Na chwilę obecną nadal nie wiemy jaki będzie. Teraz słyszymy o dwóch nowych projektach, nie wiadomo jakich – mówiła Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji podczas sesji „Polski rynek spożywczy. Struktura, wyzwania, rynek” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jak mówiła Juszkiewicz, wiadomo, że oba projekty będą zaskarżone do Brukseli ponieważ faworyzują jedna część rynku. - Rząd nie wie jak wygląda sytuacja na rynku handlowym. Będą premiowane systemy franczyzowe, ponieważ będą nieopodatkowane. To z kolei spowoduje presje cenową i wyścig – dodaje.

Planowane jest wprowadzenie zakazu handlu w niedziele, co spowoduje bezpośrednie przełożenie na rynku pracy. - Nie jest to dobre wyjście, ponieważ kobiety powyżej pięćdziesiątego roku życia z małych miejscowości nie będą miały rynku pracy – przyznała prezes POHID.  

- Spodziewamy się dużych zmian strukturalnych na rynku. Jest duża presja na konsolidacje poziome i pionowe. Będą rozbudowywać się sieci franczyzowe. Mówienie ze zagraniczne koncerny wykańczają polskie sieci nie jest prawdą, ponieważ największym zagrożeniem są sieci franczyzowe. Czekamy na ostateczny projekt podatku od handlu. Wydaje mi się , że proces ten będzie dotykał handlowców i przetwórców. Polska jest ewenementem – 80 proc. żywności jest polska, jednak jeśli będzie duża presja cenowa to z całą pewnością będą importowane produkty z zagranicy – tłumaczy.

Jak mówiła prelegentka, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zależy na utrzymaniu najwyżej jakości, marketingu i opakowania. - Mieliśmy misję, żeby wymagać najwyższej jakości od producentów i opakowania. Nasze oczekiwania są w dalszym ciągu takie same. Najwyższa jakość, dobra cena i odpowiedni marketing – podsumowała Renata Juszkiewicz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2016-05-23 18:14:46

  Bredzi pani Prezes POHiD ale to przecież lobbysta zagranicznych sieci w skład POHiD nie wchodzi żadna Polska sieć tylko zagraniczne!!!!. Niech płacą podatek jak każde przedsiębiorstwo polskie. Przez 20 lat nie płacili a z zysków Polskich utrzymywali swe nierentowne sieci np. w Niemczech. Tam nierentowne a płace 3 x większe!!! Wreszcie będzie sprawiedliwie podatek od obrotów!. A niedziela pracowałem 15 lat w markecie dużej sieci i wiem że te obroty rozłożą się na piątek i sobotę. Nic nie stracą. A pracownicy zamiast pracować w niedzielę i wykorzystywać wolne w tygodniu. Za nich w tygodniu nie ma zastępstwa inni tyrają w to miejsce. Więc gdzie tu p. Dyrektor logika że będą zwolnienia skoro nie ma dod. obsady w niedzielę!!!

 • jooh 2016-05-22 23:15:27

  Masakra to mało powiedziane jak ktoś taki może być prezesem POLSKIEGO HANDLU ?????? Nie będę się rozpisywał bo to nic nie da ,byłem dyrektorem dużej sieci wiem co to handel i umowy.

 • społemowiec 2016-05-22 09:17:39

  Co Pani mówi. Jak to nie wykończają!!!! Jak Zagraniczne koncerny były zwolnione z podatków przez 5 lat to było ok? Teraz jak trzeba zapłacić to już nie jest ok? Przypomnę Pani że Polscy przedsiębiorcy nigdy nie byli zwolnieni z podatków. Niedziela ma być dniem wolnym od handlu jak w innych krajach. I tyle.

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  2,94

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane