PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes POHiD na V FRSiH: Polska żywność jest dobrej jakości dzięki temu, że sieci są wymagającym partnerem

www.portalspozywczy.pl 15 października 2012 11:07

Prezes POHiD na V FRSiH: Polska żywność jest dobrej jakości dzięki temu, że sieci są wymagającym partnerem

- W sytuacji spowolnienia gospodarczego przed handlem stoi wyzwanie, by przedstawić konsumentom odpowiednią ofertę, która pozwoliłaby na utrzymanie na dobrym poziomie popytu wewnętrznego. Powinniśmy stanąć do tego zadania wspólnie z producentami i przetwórcami - mówiła prezes POHID Renata Juszkiewicz, podczas V Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

- W poprzednich latach handel przyczyniał się do tego, że unikaliśmy recesji. W Polsce 60 proc. PKB powstaje na bazie popytu wewnętrznego. Dlatego bardzo ważne jest, by dobrać właściwą ofertę, tak by utrzymać wewnętrzny popyt. Musimy wspólnie stanąć do tego zadania z producentami i przetwórcami - dodała prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Prezes POHiD zwróciła uwagę, że polska żywność cieszy się dobrą renoma na rynkach zagranicznych dzięki temu, że sieci są wymagającym partnerem, co wymusza na producentach dbanie o wysoka jakość.

- Klient jest bardzo wrażliwy na cenę, jest to obecnie najważniejsze kryterium przy wyborze produktu, podczas gdy jeszcze kilka lat temu było to 5 kryterium. Pomimo to wydaje mi się, że kondycja rynku detalicznego w Polsce nie jest zła. Dynamika rośnie w sieciach dyskontowych, rozwijają się supermarkety i powierzchnie handlowe między 100 i 400 metrów kw. Gorzej wygląda sytuacja w segmencie hipermarketów - tu dynamika jest spadkowa. Dobrze rozwijają się natomiast sieci franczyzowe - mówiła Renata Juszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kient 2012-10-19 02:45:07

    O jakiej jakości ta prezes ( Zagranicnej Org,Handlu i Dystrybucji) mówi. To się odbywa tak w sieciach: dzwoni do producenta kupiec i mówi chcę mieć kiełbasę dobrą rotującą się za 6-8 zł szt lub 10-15 za kg. No to producent który nie ma nic do gadania bo straci zbyt na markety produkuje taką kiełbasę a co w niej za surowiec to wiedzą ci co łykli pracy w sieciach. Pni prezes musi tak lobbować za sieciami bo one tą niby polską or. handlu utrzymują ze składek marketów. To nie jest rzecznik klientów tylko sieci!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane