Prezes POHiD na VIII FRSiH: Sieci handlowe mocno przyczyniły się do wzrostu eksportu

www.portalspozywczy.pl 4 listopada 2015 11:22

Prezes POHiD na VIII FRSiH: Sieci handlowe mocno przyczyniły się do wzrostu eksportu Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Fot. zelaznastudio.pl

Perspektywy rozwoju eksportu są bardzo dobre. Sieci handlowe poprzez swoje kanały dystrybucji mocno przyczyniły się do wzrostu polskiego eksportu . Obecnie sprzedaż wynosi 10 mld zł. Poziom rośnie z roku na rok – mówiła Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, w takcie debaty „Go Global. Polski przemysł spożywczy na ścieżce do globalizacji” podczas VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Zdaniem prezes POHiD nie na wszystkich rynkach udaje się tak działać. Trudności występują w Czechach oraz na Słowacji, gdzie stosowany jest protekcjonizm. Niemniej sieci handlowe współpracują z producentami, dzięki czemu przyczyniają się do wzrostu eksportu.

- Wspólnie z producentami żywności wykonaliśmy ogrom pracy, aby polskie produkty przebiły się na obce rynki. Wielu firmom pomogliśmy zaistnieć na rynkach zagranicznych. Dzisiaj wiele firm rozwija się i dalej zdobywa rynek – podkreśliła.

Renata Juszkiewicz zauważyła, że dużym wyzwaniem są kosztowne inwestycje w marketing. - By zaistnieć na danym rynku trzeba zainwestować znaczące fundusze w marketing. Jest to poważne ograniczenie. Ciągle jednak poszerzamy nasze działania – przekonywała.

Prezes POHiD odniosła się również do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce, w tym zapowiedzi dotyczących wprowadzenia określonych rozwiązań rynkowych.

- Niewykluczone, że poziom eksportu rolno-spożywczego będzie powiązany z ograniczeniami na rodzimym rynku. Mam tu na myśli rozwiązania, które chcą wprowadzić politycy, a które wpłyną na funkcjonowanie handlu. Zobaczymy w jaki sposób przełożą się na poziom eksportu – mówiła Juszkiewicz.

- Jeżeli mamy w Polsce sprawdzonego partnera, który ma stabilna ofertę, dobre produkty, korzystną relację pomiędzy ceną a jakością, to jesteśmy w stanie zapewnić długofalową współpracę na rynku zagranicznym – zakończyła Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. sieci handlowej 2015-11-05 04:39:55

    No właśnie pani prezes z lobbystycznego POHiD-u co niby eksportuj Selgros , Makro albo inne zagraniczne sieci handlowe wielkopowierzchniowe skupione w POHiD (same zagraniczne a maja nazwę Polska Org. Handlu) no chyba że eksportują utargi-zysk zagranicę to tu się zgadzam!!! Trochę pokory pani prezes !!!

  • Importer 2015-11-04 15:17:09

    Biedronka coś eksportuje?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane