Prezes POHiD: Rynek detaliczny wzrośnie w tym roku o ok. 3 proc.

Autor: Rzeczpospolita 2 sierpnia 2013 09:05

Prezes POHiD: Rynek detaliczny wzrośnie w tym roku o ok. 3 proc.

- Sytuacja w handlu jest trudna, a dodatkowo wracają różne pomysły, które mogą ją jeszcze pogorszyć - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą", Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji i wiceprezes EuroCommerce.

Jak podkreśla Juszkiewicz w wywiadzie dla "Rz", branża handlowa w Polsce jest bardzo zróźnicowana. Podaje, że od lat bardzo wysokie wzrosty sprzedaży odnotowują powierzchnie średnie. Zwłaszcza dyskonty z ponad 10-proc. dynamiką, supermarkety (ponad 5 proc.), a najgorsze wyniki mają powierzchnie największe (ok. 4 proc, spadku) oraz najmniejsze. Sytuacja jest - jej zdaniem - trudna, twa ostra konkurencja cenowa, firmy walczą o klientów.

Renata Juszkiewicz przyznaje, że mimo tej sytuacji, jeszcze w tym roku rynek detaliczny powinien utrwalić wzrosty w okolicach 3 proc.

Jak wieszczy prezes POHiD, małe sklepy nie znikną z rynku. Te koncepty stale się zmieniają, koncentrują w ramach sieci prowadzonych choćby w systemach franczyzowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac. 2013-08-02 16:48:49

  Niech się p. prezes zdecyduje (POHiD) czy to mało przecież przy takim nasyceniu zachodnich sieci w obliczu "zielonej wyspy tuska" to i tak te blaszaki wyciągaja z nas bardzo dużo. Tak że lobbysta POHiD niech nie trzęsie gaciami o swe satelity choć to zrozumiałe że z ich składek żyje,i takie herezje głosi.Czemu nie zatroszczą się o nasze sklepy polskie skoro jest to "Polska Org.Handlu"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  4,77

 • Min

  2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane