PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Rank Progress: Galeria w Chojnicach może odnieść sukces na miarę Galerii Twierdza

Autor: www.dlahandlu.pl 11 maja 2012 15:34

Firma Rank Progress SA, inwestor regionalnego centrum handlowego Brama Pomorza w Chojnicach, jest w trakcie projektowania inwestycji. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, obecnie trwają prace przygotowawcze związane z planowanym rozpoczęciem robót budowlanych.

Prace obejmują między innymi przełożenie sieci energetycznych oraz wymianę słupów energetycznych. Opracowana jest już koncepcja układu drogowego wokół obiektu. Została ona uzgodniona z zarządcami dróg: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Administracji w Gdańsku, Zarządem Dróg Wojewódzkich i Zarządem Dróg Powiatowych. Dojazd do centrum będzie odbywał się przez dwupasmowe rondo.

W pierwszym etapie inwestycji - zgodnie z podpisanymi umowami - planowana jest realizacja największego w regionie marketu budowlanego typu Dom i Ogród oraz galerii handlowej. Drugi etap zakłada budowę retail parku.

- Proces komercjalizacji Bramy Pomorza już trwa i przebiega bardzo pomyślnie - obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców i podpisujemy kolejne umowy - mówi Piotr Kowalski, dyrektor działu komercjalizacji Rank Progress SA.
Całkowita powierzchnia Bramy Pomorza wyniesie około 40 tys. mkw. Znajdzie się w niej również parking na 1300 miejsc. 

- Rozważamy także budowę kina w pierwszym lub drugim etapie realizacji tej inwestycji. Wielkość multipleksu Cinema3D uzależniona jest od końcowych rozmów, jakie prowadzimy z operatorem spożywczym. Po podpisaniu ostatecznej umowy w sprawie powierzchni hipermarketu spożywczego będziemy wiedzieć, jaką powierzchnię możemy zarezerwować dla kina - informuje Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA. 

- Jestem przekonany, że chojnicka Brama Pomorza powtórzy sukces sprzedanej przez nas Galerii Twierdza w Kłodzku. Przypomnę, że wybudowany przez nas w dwóch etapach, w 30-tysięcznym mieście obiekt stał się największym centrum handlowym w regionie. Galeria przyniosła tak dobre rezultaty dzięki przeprowadzonej przez nas dogłębnej analizie rynku oraz dopasowaniu oferty do potrzeb regionu i jego mieszkańców. W pierwszym etapie oddaliśmy do użytku market budowlany oraz galerię handlową z supermarketem spożywczym, natomiast w drugim - park handlowy z kinem Cinema3D oraz restauracje typu Drive. Projekt w Chojnicach ma ogromny potencjał, tak aby z nawiązką powtórzyć nasze osiągnięcia w Kłodzku - podkreśla Jan Mroczka.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, otwarcie regionalnego centrum Brama Pomorza w Chojnicach planowane jest na ostatni kwartał 2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane