Prezes RC Union: Upadłość jest szansą na rozwój

www.portalspozywczy.pl 16 stycznia 2014 10:56

Prezes RC Union: Upadłość jest szansą na rozwój

Spółka RC Union, operator restauracji Siuox, Lizard King i Fever, która jest w upadłości układowej, przeprowadza proces restrukturyzacji. - Upadłość wcale nie musi oznaczać ograniczania działalności i strategii nastawionej na przeczekanie, lecz wprost przeciwnie, jest szansą na rozwój - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, dr inż. Grzegorz Bigaj, prezes zarządu spółki.

Jak przypomina prezes, od 6 listopada 2013 roku spółka R&C Union jest w upadłości układowej, to znaczy ma szansę kontynuować działalność pod warunkiem porozumienia z wierzycielami.
- Musimy przedstawić taki model funkcjonowania przedsiębiorstwa, w którym będzie ono nie tylko pokrywać koszty swego funkcjonowania, ale generować nadwyżkę finansową, którą będziemy mogli przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Szanse na przekonanie wierzycieli do akceptacji układu są tym większe, im większe będą kwoty spłat i krótszy okres realizacji układu. Stąd analizujemy różne modele restrukturyzacji, również takie, które zakładają sprzedaż lub dzierżawę części majątku spółki. Jaki ostateczny zakres restrukturyzacji zależy w głównej mierze od ofert, które otrzymamy i modelu biznesowego stworzonego na ich podstawie - komentuje Grzegorz Bigaj.

Zaznacza, że wszystkie marki, pod którymi funkcjonują lokale spółki są rozpoznawalne i mają swoją wartość. - Chcemy je utrzymać i doskonalić koncept realizowany w każdej z restauracji. Lokale mają już całkiem spore grono konsumentów ceniących zarówno serwowane potrawy, jak i oryginalny klimat panujący w Siouxie czy w Lizard Kingach. Otrzymujemy wiele sygnałów z miejscowości, w których w ostatnim półroczu nasze lokale zostały zamknięte, że oczekiwany jest ich powrót - komentuje prezes.

- Upadłość wcale nie musi oznaczać ograniczania działalności i strategii nastawionej na przeczekanie, lecz wprost przeciwnie, jest szansą na rozwój. I również w tym zakresie oczekujemy na oferty od potencjalnych partnerów - podsumowuje Grzegorz Bigaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,69

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane