PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Ruchu: Będziemy kontynuować strategię poprzedniego zarządu

Autor: portalspozywczy.pl 10 lutego 2012 16:18

Prezes Ruchu: Będziemy kontynuować strategię poprzedniego zarządu

Będziemy kontynuować strategię dla grupy Ruch, przygotowaną za poprzedniego zarządu, choć będzie ona wymagała niewielkich modyfikacji - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Paweł Szymański, prezes Ruchu.

Jak mówi Szymański, zmiany będą konieczne z powodu czynników rynkowych. Chodzi o rynek prasy, który w 2011 roku spadał szybciej, niż spodziewała się spółka.
- Będziemy kontynuować strategię, ale na pewno będzie ona wymagała pewnej modyfikacji. Strategię determinują czynniki zewnętrzne, to co zostało wcześniej zaplanowane musi być teraz dostosowywane do realiów. Natomiast co do głównych kierunków strategii i związanej z nią restrukturyzacji nie przewiduję zmian - mówi Paweł Szymański.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku spółka przedstawiła strategię do roku 2016, w której zakładała m.in. zwiększenie udziału sprzedaży detalicznej w przychodach grupy do ponad 50 proc. Sieć detaliczna, licząca wówczas około 5500 kiosków miała zmniejszyć się o połowę, równocześnie planowano otwarcie 1500 nowoczesnych punktów, w których sprzedaż jest rozszerzona o kawę i produkty impulsowe.
Ówczesne władze spółki chciały, by Ruch był liderem sprzedaży detalicznej wśród punktów małoformatowych. Pomóc ma w tym wydzielenie trzech niezależnych pionów: sprzedaży detalicznej, hurtu oraz kolportażu prasy. Pion hurtu ma stanowić wsparcie dla detalu w zaopatrzeniu w kategorie impulsowe. 

 

czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane