Prezes SAF: Opłacalność współpracy z sieciami balansuje na granicy

Autor: portalspozywczy.pl 15 lutego 2012 14:52

Prezes SAF: Opłacalność współpracy z sieciami balansuje na granicy

Zapadają kolejne wyroki zasądzające zwrot opłat półkowych pobranych przez sieci handlowe od dostawców. Nasi klienci odzyskują nawet po kilka milionów złotych od zagranicznych i polskich sieci handlowych - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Marcin Gąszczak, prezes SAF S.A.

Wraz ze stabilizacją w polskiej gospodarce i zdobywaniem coraz większej części rynku, sieci marketów (także rodzimych) zaczęły dyktować swoim dostawcom coraz bardziej dotkliwe warunki współpracy. Samo wprowadzenie towaru na marketowe półki wiąże się dziś z uiszczeniem opłaty. Sytuacja powtarza się przy kolejnych dostawach. Nie dziwię się, że kierowani wizją ogromnej sprzedaży dostawcy godzili się i nadal godzą na takie warunki - mówi prezes SAF. - Sytuacja się jednak zmienia, kiedy opłacalność współpracy z sieciami balansuje na granicy. Bardzo często to dostawcy rezygnują ze sprzedaży swoich produktów w super- i hipermarketach, nie wiedząc nawet o możliwości odzyskania uiszczonych opłat - dodaje.

Jak mówi Dariusz B., właściciel firmy dostarczającej przez 10 lat warzywa do jednej z sieci delikatesów: Kiedy zysk ze współpracy z siecią zaczął ledwie pokrywać ponoszone koszty, a stawiane nam były kolejne warunki, podjęliśmy decyzję o zakończeniu dostaw. W niedługim czasie dowiedzieliśmy się o możliwości odzyskania bezprawnie zabranych pieniędzy i  faktycznie je otrzymaliśmy.

Dodaje, że zakończenie dostaw nie pogorszyło sytuacji firmy. Wejście na drogę sądową z sieciami handlowymi nie wiąże się z rozwiązaniem współpracy z innymi marketami, co budzi powszechne obawy.

CZytaj wiecej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane