Prezes sieci Piotr i Paweł: Eksport żywności kołem zamachowym polskiej gospodarki

www.portalspozywczy.pl 24 lipca 2013 14:44

Prezes sieci supermarketów Piotr i Paweł, Piotr Woś ocenia, iż polscy producenci artykułów spożywczych są szansą na pobudzenie polskiej gospodarki, a eksport polskiej żywności może być jej kołem zamachowym.

- Z mojego punktu widzenia przedsiębiorstwa produkujące artykuły spożywcze są szansą dla polskiej gospodarki i mają duże możliwości do wykorzystania, chociażby dzięki poprawie infrastruktury komunikacyjnej i poprzez rozwój logistyki - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Woś, prezes Piotr i Paweł.

- Nasze koszty, nasza konkurencyjność w produkcji żywności daje nam dużo możliwości rozwoju, co widać w efektywności działań eksporterów. Myślę, że to jest dla Polski duża możliwość rozwoju i wykorzystania obecnej sytuacji. Jego zdaniem eksport żywności, nie tylko w tradycyjnych kierunkach, ale również na nowe rynki, mógłby być kołem zamachowym dla polskiej gospodarki i mógłby bardziej pomóc niż zakupy polskich konsumentów.

- Z jednej strony są zagrożenia budżetowe, gdyż pewne założenia, jak bezrobocie, konsumpcja zostały były zbyt optymistyczne , ale z drugiej strony istnieje pozytywny trend jeśli chodzi o rozwój eksportu polskiej żywności. To może okazać się czynnikiem który pozwoli przejść Polsce przez światowy kryzys w miarę bezpiecznie - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Woś.

- Sądzę, że eksport prędzej rozrusza polską gospodarkę niż konsumenci. Klienci żeby zacząć więcej wydawać, a nie zwiększać oszczędności muszą uwierzyć w to, że nadchodzi lepsza koniunktura, a o to przekonanie w najbliższych miesiącach będzie trudno - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane