Prezes sieci Topaz o planach rozwoju: nowe sklepy i centrum logistyczne

Property News 21 marca 2018 16:27

Prezes sieci Topaz o planach rozwoju: nowe sklepy i centrum logistyczne

Już w 2016 roku, kiedy pojawiły się pierwsze projekty ustawy przygotowywanej wówczas przez NSZZ Solidarność, byłem orędownikiem tego rozwiązania, pod warunkiem, iż przyjęta regulacja będzie sztywna i będzie enumeratywnie określała wyjątki, których zastosowanie ustawy nie będzie dotyczyć - mówi Zbigniew Paczóski. Właściciel liczącej 111 sklepów sieci Topaz przyznaje, że nie straszne mu niedziele bez handlu i zapowiada kolejne otwarcia: sklepów i magazynu o powierzchni 40 tys. mkw.

W 25 lat otworzyli Państwo 100 sklepów – czyli cztery sklepy rocznie. Czy w kolejnych latach uda się utrzymać to tempo?

Nie chcemy przeinwestować, by nie znaleźć się w podobnej sytuacji jak inne sieci handlowe, których już na rynku nie ma. Stosowana przez nas strategia „zrównoważonego rozwoju” będzie dalej kontynuowana. W tym roku również otworzymy kilka nowych sklepów.

Czy Polska Wschodnia oraz centrum to docelowa arena działalności Topaz, czy planują Państwo wyjście w inne regiony?

Nasze placówki handlowe można znaleźć już w czterech województwach – mazowieckim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Są to zarówno ponad stutysięczne aglomeracje jak i niewielkie miasteczka. Na tę chwilę koncentrujemy się na budowaniu i otwieraniu kolejnych sklepów właśnie tutaj, jednocześnie podkreślając, że coraz śmielej działamy na terenie Warszawy i najbliższych okolic. Tylko w 2017 roku otworzyliśmy w stolicy dwa kolejne sklepy, a w planach są kolejne.

Topaz posiada dwa centra logistyczne o powierzchni prawie 25 tys. mkw. czy to jest wystarczające zaplecze logistyczne?

(...) Mając na uwadze rosnącą skalę działania i plany budowy nowych sklepów, w ciągu kilku najbliższych miesięcy rozpoczną się prace związane z budową nowoczesnego centrum logistycznego sieci w Kowiesach (województwo mazowieckie) o powierzchni magazynowej przekraczającej 40 tys. mkw. Pozwoli nam ono na kompleksową obsługę wszystkich kategorii produktowych do wszystkich PSD. Nowopowstający obiekt, w swoich założeniach posiadać będzie również część usługową, biurową i produkcyjną. Na terenie inwestycji powstanie także budynek mieszkalny wielorodzinny do zamieszkania zbiorowego dla pracowników, budynek stacji paliw oraz budynek hotelowo-gastronomiczny z kompleksem konferencyjnym.

Gdzie jest miejsce dla sklepów Topaz? Czy to małe miejscowości? Galerie, parki handlowe czy sklepy przy ulicy?

Nie da się tego zgeneralizować. Bacznie obserwujemy rynek na obszarze naszej działalności i dostosowujemy nasze zamierzenia do potrzeb mieszkańców. Stąd też nasze sklepy można znaleźć zarówno w stolicy, dużych – ponad stutysięcznych aglomeracjach jak i miejscowościach liczących do 4000-5000 mieszkańców. Placówki handlowe Topaz znajdują się w większości w samodzielnych budynkach, ale można je także spotkać w galeriach i parkach handlowych. To rynek i jego potrzeby nakreśla oraz weryfikuje nasze zamierzenia na tak postawione pytanie.

  • klient 2018-03-24 10:25:35

    Dobry wywead Panie Prezesie. Gratuluję i życzę sukcesów ,każdej polskiej Firmie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane