Prezes SPAR: W ciągu 2 lat będziemy siecią ogólnopolską

www.portalspozywczy.pl 19 stycznia 2013 09:47

Prezes SPAR: W ciągu 2 lat będziemy siecią ogólnopolską

Po połączeniu z firmą Ango, Bać-Pol czyli nasz dystrybutor jest już firmą ogólnopolską, a więc jest w stanie zapewnić sklepom SPAR obsługę logistyczną w miejscach, do których do tej pory nie mogliśmy dotrzeć - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Wojciech Bystroń, prezes zarządu SPAR Polska.

Jak wyglądają plany ekspansji SPAR w Polsce?
Naszym marzeniem jest ponad 1000 sklepów w Polsce. Wzorem, który chcielibyśmy powielić w naszym kraju jest, to co udało się zrobić SPAR w Austrii, gdzie po 50 latach ekspansji, na dużo mniejszym rynku niż polski, osiągnięto liczbę ok. 1,5 tys. sklepów. Podkreślam również w silnym otoczeniu konkurencyjnym. Na rozwój w tempie ok. 50 sklepów rocznie potrzebujemy ok. 18 lat, jednak patrząc na to jak długo trwała ekspansja na rynku austriackim, to nie jest wcale długi okres.
Należy podkreślić, że priorytetem SPAR International, czyli licencjodawcy SPAR Polska, nie jest rozwój ilościowy, stawiamy na rozwój jakościowy, na najlepsze lokalizacje i placówki stabilne finansowo. Utrzymanie liczby otwarć na poziomie ok. 50 sklepów w ciągu najbliższych kilkunastu lat, pozwoli nam na zdobycie silnej pozycji na rynku w naszym kraju. Istotne jest również to, że korzystamy z bardzo dobrej technologii, sprawdzonej w ponad 30 krajach, korzystając z międzynarodowego znaku firmowego dla dobra i rozwoju polskich przedsiębiorców - Partnerów SPAR Polska.

50 sklepów to rozwój organiczny. Mogą pojawić się też przejęcia, które przyspieszą ekspansję?
To o czym mówię to plan minimum. Po drodze może się wiele wydarzyć, być może wtedy ta cyfra gwałtownie wzrośnie. Muszę podkreślić, że stawiamy jednak na rozwój długofalowy.
Jednocześnie jestem przekonany, że w najbliższych latach wartość marki SPAR na Polskim rynku będzie szybko rosła, a co za tym idzie właściciele innych sieci, mniejszych lub większych mogą podjąć decyzję o przyłączeniu się do nas. Oczywiście będziemy chcieli z nimi rozmawiać, jeżeli właściciele sklepów będą zgodni z nami co do podstawowego warunku jaki stawia sieć SPAR wszystkim nowym uczestnikom, zachowania wysokiego standardu, który gwarantuje wysoką jakość dla klientów. Teraz jest trochę za wcześnie, aby mówić o dużych połączeniach.

I to będą dodatkowe sklepy, które przyspieszą ekspansję do ponad do 50-ciu SPAR -ów rocznie?
Takie mamy założenia, z jednej strony mamy cel otwarć sklepów, który zostały wyznaczone dla naszego działu rozwoju. Obok tego mamy działalność akwizycyjną otwartą na połączenie z małymi sieciami sklepów.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane