PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Stokrotki: Będziemy aktywni w procesach konsolidacji

Autor: dlahandlu.pl 4 lutego 2016 09:27

Prezes Stokrotki: Będziemy aktywni w procesach konsolidacji Na zdj. Dariusz Kalinowski, prezes Stokrotki, fot. Emperia

- Miniony rok był okresem utrzymującej się na rynku deflacji cen artykułów spożywczych oraz silnej konkurencji cenowej. Mimo tych niekorzystnych uwarunkowań makroekonomicznych, sieć Stokrotka konsekwentnie umacniała swoją przewagę konkurencyjną, a także realizowała ambitny plan rozwojowy. Na koniec ubiegłego roku Stokrotka miała już 327 sklepów, z czego 80 sieć otworzyła od początku 2015 roku - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki.

- Również franczyza wkroczyła w fazę dynamicznego rozwoju, a to dzięki atrakcyjnemu dla naszych franczyzobiorców modelowi sklepu. W tej linii biznesowej w 2015 roku Stokrotka uruchomiła aż 27 placówek detalicznych. W ubiegłym roku spółka była aktywna również w zakresie działań rozwojowych ukierunkowanych na nabywanie od innych przedsiębiorców funkcjonujących już na rynku lokalizacji. Spółka przeprowadziła dwie tego typu transakcje. W ramach pierwszej z nich Stokrotka włączyła do swojej sieci 19 lokalizacji przejętych od spółek FRAC, a w ramach drugiej przejęła 9 lokalizacji sieci MIX. Rekordowa w historii sieci ilość otwarć z minionego roku, powinna być przynajmniej wyrównana w 2016 roku, Stokrotka spodziewa się bowiem nie mniej niż 100 nowych lokalizacji - mówi Dariusz Kalinowski.

- W mojej opinii bieżący rok będzie odznaczał się, zgodnie z tym co prognozuje większość ekonomistów, wzrostem cen artykułów spożywczych i wzrostami sprzedaży detalicznej. Poziom konkurencji będzie podobny, jak w roku ubiegłym. Pewna jest również postępująca konsolidacja rynku, na którym to polu dużą aktywność podobnie jak w roku ubiegłym, przejawiać będzie sieć Stokrotka - dodaje prezes Stokrotki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane